top of page

Junioři A na Strahově

Říjnový turnaj juniorů kategorie A se konal na Strahově. Mezi nejmladšími dívkami se představila Ella Pelikánová. Ta si ve všech svých zápasech se svými soupeřkami poradila a vybojovala další prvenství v této kategorii. Ella si zahrála ještě i G13, kde se ji podařilo probojovat až do semifinále. Semifinálový souboj svedla s Nikčou Štěpánovou, na kterou už však nestačila. V boji o třetí místo poté nestačila na Kláru Novákovou, a tak si Ella k prvenství připsala ještě čtvrté místo.


V kategorii G15 se představila Verča Vejrostová. Té se bohužel vůbec nevydařil první zápas a po prohře 0/3 s Kájou Šrámkovou spadla do platu o 5. – 8. místo. Zde oba své zápasy vyhrála a obsadila tak 5. místo. Verča si zahrála i G17, kde ve skupinové fázi dokázala své zápasy vyhrát a postoupit do finálové skupiny. V G17 se představila i Ria Alexová, která taktéž vyhrála svoji skupinu, a tak se obě holky utkaly ve finálové skupině. Spolu i s nimi zde ještě byla Němka Anna Moreno Kopp. Ve vzájemném souboji našich hráček dokázala zvítězit Ria. Proti Anně ovšem ani jedna nedokázala uspět, a tak Ria brala druhé místo a Verča místo třetí.


Největší zastoupení našich hráčů jsme měli mezi kluky v kategorii B11. Nejlépe si vedl Jirka Hartmann, který po čtvrtfinálové prohře 1/3 zbylé dva zápasy dokázal vyhrát a obsadil tak úžasné 5. místo. Mezi osm nejlepších se dokázal probojovat ještě Max Pelikán, který však v platu nejprve prohrál s Jirkou a druhý zápas skrečoval, takže nakonec obsadil osmé místo. V prvním kole ne svého soupeře nestačil Kristián Bořil a zahrál si tak plate o 9. – 16. místo. Zde se mu podařilo všechny své zápasy vyhrát a celkově to tak stačilo na 9. místo. Ve stejném platu se objevil ještě Sebastien Šíma a Tonda Kachlíř, kteří si to spolu nakonec rozdali o 11. místo. Kluci předvedli vyrovnaný výkon a musel rozhodnout až pátý set. V tom se více dařilo Tondovi. Tonda tak skončil na 11. místě, Seba na místě 12.


V kategorii B13 se představil pouze Kristián Bořil. Pro Kristiána to byl první turnaj v této kategorii a los k němu byl hned přísný, když dostal v prvním kole nasazenou jedničku. Kristián sbíral hlavně zkušenosti. Nakonec se dokázal probojovat k první výhře v této kategorii a to v posledním zápase, když vyhrál 3/1 a nakonec skončil na 15. místě.


Posledními našimi hráči byli bratři Juráškovi, kteří si zahráli B15. Oba si hráli předkolo, kde bohužel ani jeden nedokázal vyhrát svůj zápas a spadli do platu o 17. – 22. místo. Lépe nakonec skončil Radim, který si zahrál o 19. místo. Tento souboj však vyhrát nedokázal a skončil tedy na místě 20. Michal se utkal v boji o 21. místo, kde však také na svého soupeře nestačil a obsadil tak 22. místo.bottom of page