top of page

Neskutečné třetí místo na ME družstev

Velký úspěch slaví náš mužský tým Viktoria Brno Sportprofit, který se představil na Mistrovství Evropy družstev v Holandsku. Tým ve složení Dan Mekbib, Martin Švec, Michal Jadrníček, Maťo Hrnčiřík a Ondra Uherka vybojoval senzační výsledek. Do turnaje se nakonec nezapojil Ondra, který na místo konání přijel o den později a kvůli přísným pravidlům, které nařizují, že hráč musí být na místě před prvním zápasem, nemohl do soubojů zasáhnout, a tak posloužil jako nehrající trenér. Ve skupinové fázi si náš tým dokázal bez problémů poradit s týmem z Lucemburska a následně po vyrovnanějším průběhu i s týmem z Irska. Oba zápasy dokázal Sportprofit vyhrát 4/0 na zápasy a postoupit tak do čtvrtfinálového souboje z prvního místa. Zde na něj čekal tým Lichtenštejnska. I v tomto boji nedal náš tým soupeři žádnou šanci a po další výhře 4/0 postoupil do semifinálového boje. V tom se utkal s obhájci evropského titulu a německými mistry - týmem Padebornu. Ten však byl nad jejich síly a na své konto si připsali první porážku v poměru 0/4.


V utkání o třetí místo se naši utkali s týmem Sihltal ze Švýcarska a očekával se velký boj až do posledního míčku. A taky že byl! K prvnímu utkání nastoupil Michal, který měl těžkého soupeře a jeho úkolem bylo zahrát co nejlepší výsledek a pokud možno získat i nějaký ten set. To se mu podařilo, když získal hned ten první v poměru 16/14. Zbylé už však prohrál a náš tým tak prohrával 0/1 na zápasy. Ke druhému zápasu nastoupil Dan a jeho soupeř byl ještě mnohem těžší. Tím byl Nicolas Mueller, kterému patří 18. místo na světě. Dan podal fantastický výkon a se soupeřem si poradil 11/7, 11/4 a 11/9. Dan si do své sbírky připsal velmi cenný skalp a k tomu hodně důležité vítězství pro tým, které zvýšilo šanci na vítězství v tomto souboji. Bylo tedy srovnáno na 1/1. Třetí utkání rozehrál Martin s Dimitri Steinmannem. Martin dal do zápasu všechno a když už to vypadalo nadějně na vítězství prvního setu, tak zasáhl rozhodčí a z jasného stroku udělal let a místo vítězství 11/9, set nakonec skončil 10/12. Druhý set byl plně v režii soupeře. Martin však dokázal snížit na 1/2, bohužel čtvrtý set získal po vyrovnaném průběhu zase soupeř. K poslednímu utkání nastoupil Maťo, který musel jakkoliv vyhrát. To se mu taky podařilo a po výhře 3/0, kdy soupeři nedal moc šancí, se mohl začít radovat celý tým z bronzové medaile a nejlepšího historického výsledku brněnského týmu v této soutěži, která je obdobou fotbalové ligy mistrů!!! Neskutečná gratulace a díky všem za perfektní reprezentaci klubu!

bottom of page