top of page

Úspěšné 1.juniorské áčko sezony v Praze

V Praze se konal první juniorský turnaj kategorie A. V nejmladší dívčí kategorii G11 se představila Ella Pelikánová. Ta si napřed dokázala poradit ve skupině se všemi svými soupeřkami, když si připsala dvě výhry 3/0. V následném finálovém boji nedala soupeřce žádnou šanci a po výhře 3/0 si připsala na své konto další celkové vítězství v této kategorii. Ella si zahrála ještě v G13, kde se jí podařilo ve vyrovnaném boji v 1.kole porazit 3/1 na sety Leonu El Nakhalu a postoupit tak do semifinále. Zde na ni čekala velmi těžká soupeřka Kája Šrámková. Na tu už Ella nestačila a po prohře 0/3 spadla do boje o bronzovou medaili. Její soupeřkou byla Nikča Štěpánová. V zápase se více dařilo právě soupeřce, která dokázala vyhrát 3/1. Ella si tak po výhře v G11 připsala bramborovou medaili v G13.


O kategorii výše G15 se představila Verča Vejrostová. Ta si dokázala ve čtvrtfinále poradit s Kájou Šrámkovou 3/1 na sety a postoupila do semifinále, kde nedala žádnou šanci Sofii Hausknotzové a po výhře 3/0 postoupila do finále. Finálový boj sehrála s odvěkou soupeřkou Vendulou Boháčovou. Lépe začala Verča, když na svoji stranu získala první set. Další dva však získala soupeřka. Čtvrtý set patřil zase Verči a musel tak rozhodnout až pátý set. V tom bohužel měla více štěstí soupeřka, která set vyhrála nejtěsnějším rozdílem 11/9. Verča tak skončila na druhém místě.


V G17 si pak Verča zahrála předkolo, ve kterém na soupeřku nestačila a spadla do boje 9. místo, kde si dokázala poradit se Zuzkou Outratovou 3/0 a skončila tedy devátá. Lépe si v této kategorii vedla Ria Alexová, která v prvním kole po vedení 2/0 a 10/7 nakonec dokázala vůbec poprvé porazit 3/2 na sety Tamaru Holzbaurerovou. Postoupila tak do semifinále, kde na ni čekala Terka Široká. Té podlehla 0/3 a spadla do boje o 3. místo. Zde nestačila na Markétu Zemanovou a obsadila 4. místo.


V nejstarší kategorii G19 se představily Míša Čepová, Terka Zdubová a Ria Alexová. Nejlépe si vedla Míša, která ve skupinovém boji dokázala vyhrát oba své zápasy a následně ve finálové skupině taktéž a celý turnaj vyhrála bez ztráty setu. Terka ve skupině nestačila pouze na Terku Širokou a spadla tak do skupiny o 4. – 6. místo. Zde se jí podařilo vyhrát oba své zápasy a skončit tak na 4. místě. Těžkou skupinu pak měla Ria, která prohrála dvakrát shodně 1/3 s Terkou Širokou a právě naší Terkou Zdubovou. Dále se tak utkala ve skupině o 7. – 9. místo, kde naopak oba zápasy dokázala vyhrát a obsadit tak 7. místo.


V nejmladší chlapecké kategorii B11 se představil Max Pelikán, Tonda Kachlíř a Kristián Bořil. Nejlépe skončil Max, který dokázal první zápas vyhrát a postoupit tak mezi osm nejlepších. V dalších zápasech už byli soupeři nad jeho síly a Max obsadil 8. pozici. V prvním kole na své soupeře bohužel nestačili Tonda i Kristián a spadli do bojů o 9. – 16. místo. Zde oba své první zápasy vyhráli, naopak další boj prohráli, Tonda 1/3 a Kristián 2/3. V posledním utkání se tak utkali proti sobě. Z vítězství se nakonec po pětisetové bitvě radoval Kristián a obsadil 11. místo, Tonda místo 12.


V kategorii B15 se představili Michal a Radim Juráškovi. Smůlu na los měl Radim, který musel hrát předkolo, kde podlehl soupeři 0/3 na sety. Spadl tak do skupiny o 17. – 19. místo. V té nestačil na Adama Horáka, druhý zápas mu soupeř skrečoval, a tak Radim obsadil 18. místo. V prvním kole se představil Michal, avšak na svého soupeře nestačil a spadl do boje o 9. – 16. místo. Michal makal co to jen šlo, bohužel však byl na soupeře krátký a celkově tak skončil na 16. místě.


Posledním naším hráčem byl Mara Panáček, který si zahrál B19. Mara se bez problémů probojoval až do semifinále. Zde na něj čekal Ondra Vorlíček. Náš hráč předvedl velmi slušný výkon, na soupeře to ale nestačilo a po prohře 1/3 si tak zahrál o třetí místo, kde bez problémů porazil Petra Nohela 3/0.

bottom of page