top of page

PSA Russian Open - Martin Švec končí v semifinále

Dalším našim reprezentantem, který zahájil sezónu na okruhu PSA je Martin Švec. Ten odletěl do Ruska, kde se v Moskvě konal turnaj Challenger tour 5 Pharmasyntez Russian Squash Open 2018. Jeho zápasy se odehrávali na venkovním skleněném kurtu postaveném u obchodního centra. Po počátečních problémech, kdy organizátoři chtěli zápasy hrát za denního světla a silného slunečního svitu, se hráčům podařilo jejich záměr změnit a hraje se ve večerních hodinách ve velice zajímavém squashovém prostředí.


Martin byl na turnaji nasazený jako hráč č.1, avšak jeho role nebyla vůbec snadná. Turnaje se účastnilo několik velice silných, avšak na světovém žebříčku ne moc dobře postavených, hráčů. Martin měl v 1. kole volný los. V šestnáctce se následně potkal se svým tréninkovým partnerem Erik Jakobsson (SWE), kterého bez větších problémů zdolal za 31 minut 3/0 (4,6,8).


Ve čtvrtfinále na něj však čekal soupeř daleko těžší. Utkal se s finalistou nedávného turnaje Prague Open 2018 Miko Aijanen (FIN). Martin odehrál utkání ve výborném tempu a pohodě, velice si chválil svůj pohyb, a tomu odpovídal i výsledek. Soupeře zdolal 3/1 (5,-6,5,6) a mohl se tak v klidu připravovat na semifinálový zápas, v němž byl jeho soupeřem starší z brtartské dvojice Aijanenů Jami.


Martin nakonec bohužel nedokázal na turnaji v Moskvě proměnit svoje snažení v další finálovou účast a po porážce s Jami Aijanen 1/3 (-8,4,-10,-1) tak na turnaji končí v semifinále. Starší bratr Mika, kterého Martin vyřadil ve čtvrtfinále, tak svého bratra dokonale pomstil a o turnajový titul se utká se Stuartem Macgregor (ENG). Semifinálový zápas byl od počátku naprosto vyrovnaný a hrály se velice dlouhé výměny. Po prohrané první sadě se Martinovi v následující podařilo soupeře přehrát a srovnat na 1/1. Jako rozhodující se ukázal set třetí, v jehož tiebreaku byl šťastnější Jami a vyhrál jej 12/10. První tři sady trvaly více jak 50 minut. V rychlé a krátké čtvrté utekl Martinovi začátek a už se nedokázal do zápasu vrátit a tak nakonec po 56 minutách odešel poražen.


Martina nyní čeká přesun na další PSA turnaj v Helsinkách, kter má ovšem vyšší dotaci - 10000 dolarů. Přejeme hodně štěstí.

bottom of page