top of page

Mara Panáček bronzový na týmovém MS juniorů U19 v Chennai

V indickém městě Chennai se konalo týmové Mistrovství světa juniorů do 19 let. Na tuto akci se vypravila i česká reprezentace a naše klubové barvy zde hájil Marek Panáček. Společně s ním se v týmu představil Viktor Byrtus, Ondra Vorlíček, Benjamin Bergel a coach Honza Mutina. Česká reprezentace šla do turnaje z pozice šestého nasazeného týmu. V prvním zápase ve skupině se utkali proti Zimbabwe, s kterým si bez sebemenších problémů poradili a vyhráli 3/0 na zápasy. Zápas odehrál i Mara, který bez problémů vyhrál 3/0. Ve druhém zápase ve skupině na nás čekal tým Pákistánu a tento zápas měl určit postupujícího do osmifinále z první pozice. Mara na svého soupeře nestačil a prohrál 0/3. Naopak své zápasy dokázali vyhrát Viktor i Ondra, a tak naši hráči slavili důležitou výhru nad obhájci titulu a postup z prvního místa. V osmifinále na nás čekal tým Švýcarska. Nejprve se podařilo vyhrát Marovi 3/0 a postup do čtvrtfinále tak mohl potvrdit Viktor. Ten nezaváhal a po výhře 3/0 postoupila česká reprezentace do čtvrtfinále. V tom jim los přidělil čtvrtý nasazený tým Malajsie. První zápas rozehrál Ondra a po velkém boji dokázal svého soupeře udolat 3/1 na sety. K dalšímu zápasu nastoupil Viktor. I ten si se svým soupeřem poradil 3/1, a tak Mára ke svému zápasu ani nemusel nastoupit a česká výprava začala slavit historický úspěch a postup do semifinále. V tom se utkali s nejsilnějším týmem turnaje a to Egyptem. Ten už byl nad naše síly. O třetí místo se na turnaji nehraje. Viktor, Ondra, Mara, Benjamin a trenér Honza si tak odváží zaslouženou bronzovou medaili ze světového šampionátu, což se ještě nikdy žádnému českému squashistovi nepovedlo.


Všem hráčům gratulujeme a hlavně Marovi, který byl tohoto historického úspěchu součástí!

bottom of page