top of page

Kuba Zapala vítězem finálového déčka. Honza Šťastník celkovým vítězem Sportprofit Tour

V sobotu 30.6. vyvrcholila v Centru Viktoria celoroční soutěž Sportprofit Tour 2017/2018 nebo-li série 10 turnajů pro příchozí na Viktorce! A bylo to vskutku dramatické až do samého konce. Turnaje se zúčastnilo 35 hráčů a k vidění byla spousta bitev a zajímavých utkání. Tou hlavní otázkou ovšem bylo, kdo se stane celkovým vítězem. Adepty jsme měli dva – Michala Vaňka a Honzu Šťastníka. O mnohém mohl napovědět už samotný los turnaje, neboť se po dlouhé době v Brně zas ukázal Kuba Zapala. A Kuba nakonec doopravdy vystrašil Honzu Šťastníka, který si jej vylosoval za čtvrtfinálového soupeře. To Michal Vaněk se ve čtvrtfinále potkal s Michalem Štěpánem. Honza podal ve čtvrtfinále heroický výkon a Kubu velmi potrápil. V asi nelepším zápase dne se po tuhém boji nakonec radoval favorit utkání Kuba, který zvítězil až v pátém rozhodujícím setu. V souběžně hraném druhém čtvrtfinále mezi Vaňkem a Štěpánem se také hrálo o hodně. Michal Štěpán musel vyhrát, aby v konečném pořadí uhájil třetí místo. To Michal Vaněk už věděl, že pokud Honza prohraje s Kubou, tak mu postup do semifinále zajistí celkové prvenství. Michal Štěpán se ujal vedení 2/0 na sety, ale tradičně bojující Michal Vaněk se dokázal vrátit do zápasu a srovnat na 2/2. V pátém setu to bylo vyrovnaná bitva až do stavu 9/9, kdy Michal Štěpán trefil dva lucky shoty a mohl se radovat z postupu do semifinále a celkového třetího místa ve Sportprofit Tour 2017/2018! V druhé části pavouka se o velké překvapení postaral Boris Heneš, který porazil nasazenou trojku Tomáše Havlíka a následně i sedmičku Pavla Brichtu, a poprvé se tak probojoval do semifinále déčkového turnaje. V něm se utkal s turnajovou dvojkou Martinem Kollárem. I ten se na postup hodně nadřel, když ve druhém kole udolal ve velmi vyhecovaném zápase Ondru Bořila 19/17 v rozhodujícím třetím setu. Obě semifinálová utkání byla jasnou záležitostí výše nasazených a tak se do finále probojovali Kuba Zapala a Martin Kollár. Více sil nakonec pošetřil Kuba, který vyhrál poměrem 3/1 na sety a vyhrál tedy i druhý letošní turnaj, ke kterému na Viktorce nastoupil. Obhájce celkového prvenství tak v celoroční tour skončil na celkovém 14.místě. Martin Kollár i přes dobrý turnaj nedohnal ztrátu na Michala Štěpána a po loňském celkové druhém místě se letos umístil na celkové 4.pozici. V boji o 3.místo si pak Michal Štěpán poradil s Borisem Henešem a na finálovém turnaji stejně tak jako i v celkovém pořadí obsadil 3.příčku. Povedlo se mu tak obhájit loňský bronz.


Nicméně zápas, který všechny zajímal, se sehrál v platu o 5.-8.místo. O celkové prvenství si to ve vzájemné bitvě rozdali Michal Vaněk a Honza Šťastník. Motivace byla jasná. Vítěz bere vše! Zápas byl ohromně dramatický a oba borci makali na hraně svých možností. Match dospěl do páté rozhodující sady, kde bylo až do stavu 6/6 vše otevřené. Poté ovšem Honza dokázal najít ještě poslední zbytky sil a pátý set a tím i celý zápas a celkové vítězství ve Sportprofit Tour 2017/2018 dokázal získat na svou stranu! Michal Vaněk tedy nakonec rozdílem pouhých 20 bodů obsadil celkové druhé místo. Vítězem Platu se stal Pavel Blaha, který si v závěrečném zápase poradil s Romanem Šebelou. Devátý po výhře nad Martinem Šimkou skončil Tomáš Havlík a nejlépe z vyřazených v předkole si vedl Olda Kellner.


Vydařené bylo rozhodně i celkové vyhlášení výsledků a následné klubové rozloučení se se sezónou 2017/2018.


Všem děkujeme za fantastický turnaj a ještě lepší celou sezonu 2017/2018 a budeme se na Vás těšit u té nové v září 2018!


Kompletní výsledky závěrečného turnaje zde:


Fotogalerie z turnaje a závěrečné zde:


KONEČNÉ VÝSLEDKY SPORTPROFIT TOUR 2017/2018 ZDE:bottom of page