top of page

Squash pro všechny v Centru Viktoria


Dnes proběhla v Centru Viktoria, pod pořadatelskou taktovkou našeho klubu, první část akce pod názvem "Squash pro všechny". Tato třídenní akce, jejíž součástí byl dnešní den otevřených dveří s bohatým programem, pokračuje zítra a v neděli Mistrovstvím ČR družstev juniorů do 15-ti a 19-ti let. Je také zařazena do projektu České unie sportu s názvem "ČUS SPORTUJ S NÁMI 2018".Dnešní program začal již v 10:30 hodin akcí pro nejmenší s nafukovacím kurtem a dopolednem plným her a zábavy. Naši trenéři měli "plné ruce práce" s nejmenšími zájemci o sport, kteří si s chutí zasoutěžili a seznamovali se se squashem prostřednictvím nafukovacího kurtu. Odpolední program začínal od 14 hodin a na pořadu byly zkušební tréninkové jednotky pro veřejnost a ukázky tréninku našich nejmenších začínajících nadějí.Od 15,30 pak následovala autogramiáda dvou v současné době nejlepších českých squashistů - Daniela Mekbiba (mistr ČR a 110. hráč světa) a Martina Švece (vicemistr ČR a 103. hráč světa). Počáteční ostych mladých návštěvníků centra brzy pominul a odměnou jim byly podepsané kartičky a společné fotografie s reprezentanty a nejlepšími domácími hráči.Po autogramiádě následoval exhibiční zápas "generací", ve kterém se utkali Daniel Mekbib a Marek Panáček, který je několika násobným juniorským mistrem ČR a letos skončil na druhém místě v kategorii do 17-ti let. Pro mnohé diváky to bylo první setkání se squashem na nejvyšší úrovni a rychlosti. Oba dva hráči samozřejmě přidali i několik herních pasáží právě pro diváky, ale rozhodně se nešetřili, protože sezóna pro ně ještě ani zdaleka nekončí.


Nakonec si mohli všichni zájemci vyzkoušet několik výměn s profesionálními hráči nebo trenéry a také zájemci z řad dětí opětovně vyzkoušet squash na kurtu s trenéry.


Celý den proběhl ve velice přátelské atmosféře a naprosto splnil naše očekávání. O tom svědčí především spousta úsměvů nejmenších účastníků, kteří tak na Den dětí strávili svůj čas aktivním pohybem. Těší nás i značný zájem o následující akce našeho klubu. Máme kompletně vyprodaný letní příměstský tábor, přihlásilo se nám několik dalších zájemců o squashové tréninky, co si přát více.


Jak jsme již uvedli, zítra pokračuje "Squash pro všechny" Mistrovstvím ČR družstev juniorů do 15-ti a 19-ti let. Program začíná od 9 hodin. Finálové zápasy budou pak na pořadu v neděli od cca 10:30 hodin a vyhlášení konečných výsledků je plánováno na 14 hodin.


Tímto opakovaně zveme všechny zájemce o vrcholný juniorský squash, aby přišli podpořit naše týmy. Mimochodem v kategorii do 15-ti let obhajujeme titul a mezi 19-ti letými bronz.


Poděkování za velice zdařilý průběh dnešní akce patří především všem trenérům a hráčům, kteří celý den představovali náš sport a také všem partnerům klubu, Jihomoravskému kraji a ČUS, kteří napomáhaly s finančním zajištěním akce.


Fotogalerii z dnešní akce naleznete ZDE.


bottom of page