top of page

Martin Švec končí ve čtvrtfinále PSA $10000 v Argentině

Dalším z našich hráčů, kteří se vydali hrát na okruh PSA je Martin Švec. Vydal se na tour po Jižní Americe a jeho první zastávkou je argentinská Resistencia. Po obrovských komplikacích po cestě do dějiště turnaje, kdy místo původně plánových 16 hodin strávil na cestě plných šedesát, se Martin dnes nad ránem v prvním kole turnaje s dotací 10000 $ střetl s Josue Enriquez z Guatemaly. Martin dokázal po 70 minutách zvítězit 3/2 na sety a zajistit si tak postup do dalšího kola. Utkání pro něj po náročné cestě velice těžké, především fyzicky, když se ještě ani zdaleka nedokázal vyrovnat s náročnou cestou, časovým posunem a také místními podmínkami, když se hraje doslova v prádelně". Hráči se díky klimatickým podmínkám neskutečně potí, o čemž svědčí kompletní propocený Martinův herní šatník. Mokré je doslova vše, včetně stěn a míčků.


V dnešním čtvrtfinále na Martina čekala turnajová trojka Dimitri Steinmann ze Švýcarska. Martinovi se bohužel od začátku nedařilo vůbec nic. Dobré okamžiky střídalo spousty nevynucených a hloupých chyb, které dokázal solidně hrající Dimitri pravidelně trestat. Martinovi utekly začátky všech tří setů a výsledkem tak byla prohra za necelých 35 minut 7/11, 7/11, 3/11.


Nyní Martina čeká přesun do hlavního města Paraguaye - Asunciónu, kde jej od středy čeká další turnaj s dotací $10000. Bohužel, los zde Martinovi příliš nepřál, a tak se hned v 1.kole utká s turnajovou jedničkou Tuominenem z Finska. Držíme palce

bottom of page