top of page

ME týmů 2018 v Polsku

V polské Vratislavi se konalo Mistrovství Evropy týmů pro rok 2018. Z našich hráčů se v národním týmu objevil Dan Mekbib, Martin Švec a Ondra Uherka. Tým ještě doplnili hráči z Ostravy Kuba Solnický a Viktor Byrtus. Nároďák měl po minulém roce, kdy se jim podařilo udržet v elitní skupině ME, stejný cíl i pro tento rok. Ve skupině se naši hráči postupně utkali s týmy Německa, Anglie a Walesu. Hráči začali velmi dobře, když se silným Německem dokázali sehrát velmi vyrovnané zápasy. Nakonec však bohužel prohráli 1/3, i když trochu smolně, poté co Kuba Solnický prohrál 2/3 s Valentinem Rappem a Ondra Uherka 2/3 s Raphaelem Kandrou. Druhý zápas náš tým prohrál 0/4 s Anglií. Jeden z rozhodujících soubojů o udržení sehráli s týmem Walesu. Ten se jim však vůbec nepovedl a naši hráči prohráli všechny zápasy 0/3 a celkově tedy 0/4 na zápasy. V boji o 5. – 8. místo se pak ve skupině představili spolu s Walesem, který skončil na 3. místě ve skupině, ještě s Dánskem a Skotskem. Nejdříve se naši hráči utkali proti Skotsku. Jedinému, komu se podařilo zvítězit, byl Ondra, a tak si náš tým připsal další prohru 1/3. V posledním utkání jsme se utkali s výběre Dánska. Souboj nakonec skončil remízou 2/2. Celkově nakonec český tým skončil na 8. místě a bohužel sestupuje do druhé divize. Na ME se představil i tým Slovenska, který si zahrál druhou divizi. Z našich hráčů zde byli Miro Celler, Maťo Hrnčiřík a Lukáš Tužinčin. Dále pak součástí týmu byl Marek Maník a Tomáš Tóth. Hráči se ve skupině utkali s Irskem a Izraelem. Oba souboje však prohrál a spadl do boje o 9. – 12. místo. Zde si připsal na své konto jednu výhru proti týmu Polska 3/1 a dvě remízy 2/2 s týmy Portugalska a Rakouska. Slováci tak vydřeli poslední 10.místo zaručující setrvání v 2.divizi ME a v příštím roce tak nebudou na ME chybět, ba dokonce se představí ve skupině s naší reprezentací.


V neposlední řadě se na ME představil Roman Švec, který náš klub reprezentoval z pozice rozhodčího.


Ještě doplníme, že naše ženy se umístili na pěkném 7.místě. Bohužel, stejně jako naši muži, i ženy sestoupily do 2.nejvyšší divize.

foto: squashpage.net

bottom of page