top of page

Tým Viktoria Brno Huslík vítězem 1.ligy mužů v sezoně 2017/2018


Poslední hrací víkend 1. ligy mužů se konal v Ostravě a náš tým Viktoria Brno Huslík hrál ve složení Kuba Zapala, Mara Panáček, Roman Švec a Kristýna Vykouřilová. Před začátkem měl v tabulce náš tým 1 bod náskok před druhou Moravskou Slavií. Hned v prvním zápase naši dokázali těsně zvítězit proti Corkers B. Zápasskončil 2/2 na zápasy, ale náš tým získal o jeden set více. I ve druhém zápase se podařilo brněnskému týmu zvítězit a to 3/1. Vítězství v 1.lize tak už bylo hodně blízko. Poslední souboj sehráli proti pražskému týmu Cibulka. Zápas nakonec skončil 2/2 na zápasy a rozhodovaly znovu až sety. Těch získal znovu více náš tým a připsal si tak 3 a závěrečnou výhru. Po konečném součtu všech kol nakonec náš tým Viktoria Brno Huslík dokázal vyhrát celou první ligu a to s velkým náskokem 8 bodů. Tým si tak vybojoval právo na účast v baráži o extraligu. Pokud by do ní nastoupili a kdyby se našim povedlo postoupit, byl by to už náš třetí extraligový tým mužů. Všem hráčům gratulujeme za fantastickou sezonu a zasloužené vítězství.

V sobotu se stejně tak jako 1.liga hrála v ostravském centru Fajne i 2. liga mužů, kde se představily dva naše týmy - Viktoria Brno VEEM Trading a Viktoria Brno Bástr Team. VEEM Trading ve složení Martin Kollár, Ota Lizna, Jan Hráček a Roman Šebela rozehrál první zápas proti Znojmu. Na své konto si připsal pouze jednu výhru a utkání tak prohrál 1/3 na zápasy. I ve druhém zápase se našemu týmu moc nedařilo, poté co nestačil na tým Zlína, kterému podlehl 1/3 na zápasy. K poslednímu zápasu sezóny nastoupili proti svým klubovým spoluhráčům z týmu Viktoria Brno Bástr. Ten dokázali vyhrát a zakončit tak sezónu vítězstvím. Zápas skončil 4/0. Viktoria Brno VEEM Trading tak obsadil ve 2.lize mužů konečné 2. místo. Viktoria Brno Bástr Team hrál ve složení Michal Štěpán, Tomáš Havlík, Aleš Tchuř, Filip Rozprým a Bohuslav Cechmeister. Hlavním cílem týmu bylo zuby nehty udržet předposlední příčku v tabulce a vyhnout se tak pádu do 3.ligy. To se nakonec podařilo, i když tým nezačal sobotu příliš dobře, když prohrál 1/3 s týmem Fajne. Druhý zápas už vypadal lépe, poté co dokázal porazit tým Znojma 3/1 na zápasy. Poslední zápas sehráli, jak už bylo zmíněno, s týmem VEEM a ten prohráli 0/4. Vzhledem k tomu, že Uherské Hradiště prohrálo poslední zápas o set se Znojmem, tak mělo nakonec stejně bodů jako naše béčko. Při rovnosti bodů v tabulce rozhodoval o přímém sestupujícím celkový počet výher v sezóně a těch měli naši borci o 2 více, což znamenalo přímý sestup Hradiště do 3.ligy. Naši chlapi tak obsadili předposlední příčku a o účast v 2.lize i v příští sezóně budou ještě bojovat v květnové baráži s třetiligovými celky. Držíme palce!

Posledním naším týmem, který o víkendu sehrál své zápasy, byl třetiligový tým Viktoria Brno Blueboard ve složení Tomáš Tauš, David Neugebauer, Martin Kopal Petr Prášek a Michal Malý. V prvním utkání nastoupili proti týmu Moravská Slavia Happy squash club. Na ten bohužel náš tým nestačil a prohrál 1/3 na zápasy. Ve druhém sobotním utkání se utkali proti týmu Vyškova, oba týmy dokázaly vyhrát dvě utkání, a tak museli rozhodovat sety. Těch získali o jeden víc naši hráči a mohli slavit výhru. V nedělních utkáních hráli naši proti prvnímu a druhému týmu tabulky a na kurtech to bylo znát. Ani na jeden tým nestačili a po dvou prohrách 0/4 skončili na konečném 6. místě ve 3. lize mužů pro sezonu 2017/2018.

bottom of page