top of page

Mara Panáček a Míša Čepová slaví bronz na ME týmů U19

V Polsku se konalo juniorské ME týmů U19. V našem reprezentačním týmu měl dvojí zastoupení i náš klub. Reprezentanty byli Mara Panáček a Míša Čepová. Míša zastávala pozici týmové jedničky a záda ji kryla Denisa Rohunová, která za nás nastupuje v ženské extralize. To Mara byl na soupisce prvním náhradníkem mezi kluky, neboť se s ním v týmu představil novopečený vicemistr Evropy Viktor Byrtus a Ondra Vorlíček. Ve skupině se náš tým představil proti Portugalsku, Španělsku, Walesu a Finsku. Mara si zahrál proti Portugalsku a svůj zápas dokázal vyhrát 3/0. To Míša si zahrála zápasy tři a všechny dokázala poměrně hladce vyhrát. Celkově Český tým vyhrál všechny své zápasy a z první pozice postoupil mezi osm nejlepších. Čtvrtfinálovým soupeřem našeho týmu bylo Německo. První zápas vyhrál Viktor 3/0 bez problémů. Následně nastoupila Míša proti Kateřině Týcové. Míša na svoji soupeřku v prvních dvou setech nestačila, následně však vývoj utkání otočila a po velkém boji dokázala vyhrát 3/2. Naši tak postoupili do semifinále. Našim soupeřem zde byl tým Francie. K prvnímu zápasu nastoupil v repríze individuálního ME Viktor proti Victoru Crouinovi. I tentokrát Viktor bohužel na svého soupeře nestačil a v nepříliš vydařeném utkání podlehl 0/3. K druhému zápasu nastoupila Míša a začala velmi dobře po setech 11/8 a 11/4 vedla rychle 2/0. Bohužel pro nás, soupeřku to nezlomilo a nakonec Míšu porazila 3/2. Po troše smůly tak Český tým spadl do boje o bronzovou medaili. Jejich soupeřem bylo Irsko. Po dvou výhrách Viktora a Ondry mohli naši začít slavit bronzovou medaili. Součástí týmu byl na ME i náš klubový fyzioterapeut Dan Kratochvíl.


Gratulujeme!

bottom of page