top of page

Mara Panáček vítězem German Junior Open! Ria Alexová třetí

Trochu ve stínu mistrovství ČR dospělých se v Hamburku hrál další turnaj ze série evropské tour, a to Super Série German Junior Open 2018. Turnaje se zúčastnili 4 zástupci z našeho klubu.


Největším úspěchem je zlato Marka Panáčka! V semifinále zdolal poprvé v kariéře svého velkého rivala z Holandska Toma Schreurse poměrem 3:0 a mohl se těšit po French JO z dalšího finále v BU17. V něm začal lépe soupeř, když se ujal vedení 1:0 na sety. Marek cítil, že když se vrátí ke své rychlé hře a vydrží nechybovat, tak bude on tím, kdo bude diktovat průběh hry. Španěl postupně ztrácel sílu i potřebné sebevědomí a mohli jsme tak po cenném skalpu Augusta Ortigosa Pereze slavit premiérový titul v kategorii B17

.

Celkově druhým místem v kategorii G15 se pyšní Ella Gálová. V semifinále si poradila se Švédkou Moa Bönnemark celkem hladce 3:0. Finálový duel byl však úplně jiný. Bylo to dáno i tím, že se hrálo na skleněném centr kurtu a hráčky v kategorii do 15 let měly i poměrně solidní diváckou kulisu. Výhrou ve třetí sadě Ella sice zdramatizovala utkání, ale na Elle byla znát větší nervozita, což vedlo k častějším chybám a na svou soupeřku Lianka Radzyminski (NED) nakonec nestačila.


Krásnou bronzovou medaili si přivezla Ria Alexová z kategorii dívek do 13 let. V semifinále nastoupila proti drobné, ale velice houževnaté soupeřce ze Španělska Ona Blasco. Ria nedokázala najít potřebnou sílu k zatlačení soupeřky a podlehla ji 1:3. V utkání o konečné 3. -4. místo naštěstí neponechala nic náhodě a Varvaru Kliuevu přehrála 3:1.


V kategorii GU17 jsme měli Kláru Köhlerovou, která nestačila na budoucí vítězku Klara Møller z Dánska. Po dalších bojích nakonec obsadila konečné 6. místo.


Všem našim hráčům gratulujeme za výbornou reprezentaci klubu Squash Viktoria Brno a přejeme mnoho dalších úspěchů!


Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:


bottom of page