top of page

JE TO TAM! HISTORICKÉ BRNĚNSKÉ FINÁLE NA MČR!!!


MLXLS

JE TO TAM!!! Po sobotních semifinále je jisté, že poprvé v 26leté historii MČR jednotlivců zavítá republikový titul do Brna! Včera se o to postarali Dan Mekbib a Martin Švec! Finále se hraje dnes od 15.00 na skleněném kurtu v Galerii Harfa. Pokud nemůžete být přítomni, tak vše lze sledovat live na facebooku Czech Squash.

Martin vstoupil do turnaje jako hráč nasazený číslo jedna a v prvních třech zápasech svou pozici hladce potvrzoval. První velká zkouška přišla právě až včera v semifinále proti odvěkému soupeři Kubovi Solnickému, kterému měl po loňské čtvrtfinálové porážce co vracet. Solňa opět nastoupil s pro něj netypickou taktikou vše udržovat ve hře a vracet míče vysoko. Tato taktika mu vycházela. První set po spoustě Martinových chyb nakonec získal. Od druhého setu ale převzal otěže zápasu aktivněji hrající Martin a po vyrovnaném průběhu se mohl radovat z výhry 3/1 na sety a postupu do svého druhého republikového finále!
V něm mu bude za soupeře Daniel Mekbib. Ten si z pozice nasazené dvojky turnaje také hladce poradil se soupeři v 1.,2. kole a ve čtvrtfinále! V semifinále jej čekal soupeř největší. Hegemon českého squashe a legenda v jedné osobě prahnoucí po 19.titulu – Jan Koukal. Očekával se vyrovnaný zápas a toho jsme se nakonec také dočkali. První set byl dlouhý a hlavně ukázal, že Kouky je dobře připraven. Honza nakonec vyhrál 12/10. I ve druhém setu se zdálo, že Dan stále není ve své kůži a nedostává se úplně ke své hře. Honza skvěle kontroloval hru hlavně v zadní části kurtu a Dan marně hledal recept. Koukal se dostal do vedení 2/0 na sety. Ve třetím setu Dan konečně našel způsob, jak míč častěji dostávat do přední části kurtu a výsledkem bylo snížení na 1/2. Čtvrtý set byl čistej squashovej masakr. Obrovské nasazení obou hráčů a neuvěřitelné výměny dospěly až do stavu, kdy měl Honza 1.matchball. Dan byl v té době již značně zadýchaný a zdálo se, že pouze obrovská bojovnost jej bude moct vrátit zpět do zápasu. Dan dřel, makal, neblábolil (Honza se jej pokoušel neustále rozkecávat) a dřel a dřel a dřel. Danovi se podařilo odvrátit i druhý matchball a dvě hloupé chyby Koukala znamenaly pátý set. Do něj nastoupil sice unavený, ale naprosto koncentrovaný Dan. Od začátku věřil a dřel. Zdálo se, že najednou i Koukalovi dochází síly a Dan toho dokázal skvěle využít. Po 72 minutách se mu tak podařilo zastavit legendu a mistra Honzu Koukala. Možná malý krok pro Dana v turnaji, ale velký krok pro český squash. Změna už byla potřeba a je jen dobře, že je to díky našim hráčů. Ještě jednou připomínáme, že Dan s Martinem se utkají v dnešním finále v Galerii Harfa od 15.00. Přijďte zafandit nebo vše sledujte live na facebooku Czech Squash.
Na MČR se představili další zástupci našeho klubu. Stále ještě juniorka Míša Čepová ma za sebou parádní šampionát. Nejen že se dokázala při své premiéře probojovat až do čtvrtfinále, ale podařilo se ji v ní hoooodně potrápit velkou favoritku Annu Serme. Míši bohužel došy síly, ale skvělý výkon a prohra 1/3 určitě nebyla ostudou. V bojích o 5.-8.místo pak Míša nejdříve podlehla Tereze Svobodové a následně si poradila s Denisou Rohunovou. Patří jí tak sympatické 7.místo. Super 9.místo získala Kristýna Vykouřilová. Ta v hlavní soutěži také nestačila na budoucí finalistku Annu Serme. V platu o 9.-16.místo po parádních a koncentrovaných výkonech nakonec vybojovala dobré 9.místo. Oproti loňsku si tak o 2 místa pohoršila, ale umístění v TOP10 je skvělým počinem! Poslední ženskou zástupkyní byla Marika Doubravová. K ní

nebyl los úplně přátelský a tak již v prvním kole skončila na raketě Terezy Svobodové, které nakonec patřilo 5.místo. Marika se tak představila v platu o 17.-32.místo. V něm svedla několik vyrovnaných bitev, ale nakonec si vždy dokázala poradit a připsat si vítězství mezi vyřazenými v 1.kole.


I mezi muži jsme měli další zástupce. Michal Jadrníček byl nasazen jako hráč č.6, ale byl mu vylosován černý Petr

v podobě Jana Koukala, a tak se s hlavní soutěží rozloučil již ve 2.kole. I následný zápas byl těžký a podlehl dalšímu kvalitnímu soupeři Ondřeji Ertlovi. Ve zbývajících dvou zápasech již nebylo moc, co řešit, a tak Jadran obsadil 13.místo. Michal určitě pomýšlel výše, ale los byl tentokrát proti. Kuba Zapala měl v prvním kole za soupeře

bronzového Jakuba Solnického. Tomu podlehl a čekaly jej zápasy v platu o 17.-32.místo. V nich si nejdříve připsal prohru a následně dvě výhry. V posledním zápase pak svedl obrovskou bitvu s Jardou Cermane. Čtvrtý set se mu podařilo vyhrát se skórem 22/20. V pátém setu ale nakonec nestačil a skončil na celkovém 26.místě. Barvy našeho klubu v extralize hájí i Ondřej Uherka. Ten nestačil ve čtvrtfinále na Honzu Koukala, kterému ale dokázal vzít jeden set a strávit s ním 55 minut na kurtu! Poté si poradil v pěti setech s Jardou Čechem a dnes jej čeká zápas o konečné 5.místo s Lukášem Jelínkem.
V Kategoriích masters slavíme dva bronzy! Ten první získal Martin Kollár v kategorii mužů nad 45 let. Martina v hlavní soutěži zastavil až Václav Uhlíř. V boji o bronz si pak dokázal poradit s Jardou Sezemským. Druhý bronz přidal v kategorii mužů nad 55 let Pavel Krajsa. Pavel mohl dopadnout i lépe, když ve finálové skupině dokázal porazit nakonec vítězného Novotného, ale díky prohře s Hořínkem rozhodovalo o umístění ve finálové skupině skóre vzájemných zápasů. Z něj vyšel Pavel nejhůře a tak na něj zbylo “až“ třetí místo.


Další zástupce k kategorii mužů nad 35 let byl Tomáš Havlík. Ten si nakonec připsal solidní 11.místo. V kategorii mužů nad 40 let jsme měli zástupce dva. Lépe si vedl 18.Boris Heneš. Ten ve vzájemném zápase porazil i druhého zástupce Martina Štěpána. Jak Boris, tak i Martin poslední zápas prohráli až v pátém setu. Na Martina tak zbylo místo 20.


ZA SKVĚLÉ FOTO JAKO VŽDY DĚKUJEME SQUASHPAGE.NET


Kompletní výsledky naleznete zde:

bottom of page