top of page

Extraliga mužů a žen v Brně

Předposlední hrací víkend extraligy mužů a žen se konal v Centru Viktoria. Mezi muži nastoupily týmy Viktoria Brno Sportprofit a Viktoria Brno Hanya. Oba týmy si vedly na výbornou. Za tým Viktoria Brno Sportprofit nastoupili Martin Švec, Ondra Uherka, Michal Jadrníček a Lukáš Tužinčin. V sobotních zápasech si tento tým dokázal poradit s oběma soupeři, kterými byli SCC Hradec Králové a Buldoci – SCC Hradec Králové. Ani jeden z hráčů nezaváhal a celkově tak oba souboje skončily shodně 4/0. To i tým Viktoria Brno Hanya ve složení Miro Celler, Maťo Hrnčiřík, Vojta Ryba a Honza Ryba zvládl zápasy na výbornou, když si nejprve poradil s týmem SCC Hradec Králové 4/0 na zápasy a poté dokázal porazit i průběžně vedoucí tým SC Strahov 2/2, když náš tým dokázal uhrát o jeden set navíc. Nedělní zápasy rozehráli hráči týmu Hanya proti týmu Buldoci – SCC Hradec Králové. Ty se jim podařilo porazit taktéž 4/0 na zápasy. To tým Sportprofit si musel 1.nedělní výhru mnohem více vybojovat proti týmu Corkers Ostrava. Oba týmy vyhrály shodně dva zápasy, a tak muselo rozhodovat konečné skóre. Při shodě získaných setů musely nakonec rozhodnout až body. Těch v poměru 135 ku 134 získal o jeden bod více náš tým. Poslední utkání odehrály naše týmy proti sobě a vítězně z něj vyšel áčkový tým Sportprofitu 3/1. Po třetím hracím víkendu se tým Viktoria Brno Sportprofit posunul ze čtvrté pozice na pozici třetí. To tým Viktoria Brno Hanya je stále na místě pátém, avšak stáhl 16 bodů na tým Buldoků a nyní tak tyto dva týmy mají bodů stejně. Poslední hrací víkend tak rozhodne o postupujícím do play-off.


Kompletní výsledky a tabulku mužské extraligy naleznete zde:V Centru Viktoria se představily i naše ženy. Hned první souboj sehrály oba naše týmy proti sobě. Lépe si vedl tým Viktoria Brno Prima ve složení Denisa Rohunová, Verča Šromová a Paulina Krzywicka, který dokázal vyhrát 2/1. Za druhý tým Viktoria Brno Kabel-A.T. nastoupila Míša Čepová a Ria Alexová. Na druhý zápas dorazila Aďa Malinová a Kristýna Vykouřilová. Bohužel i tak to nestačilo na výhru a v zápase proti týmu SC Otec prohrály opět 1/2 na zápasy. Druhé sobotní utkání sehrál tým Viktoria Prima s úřadujícími mistryněmi z týmu Fotorobot W Haštal, na které bohužel nestačil a prohrál 0/3. Nedělní zápasy lépe rozehrál tým Viktoria Kabel-A.T., který dokázal porazit Modrý Svět 3/0 na zápasy a holky si tak připsaly první víkendovou výhru. Naopak v prvním nedělním zápase nestačila Viktoria Brno Prima ve veledůležitém zápase boji o udržení se v extralize na tým Moravské Slavie Brno v poměru 1/2 na zápasy. V posledním utkání se naše holky představily zase proti sobě a stejně jako v prvním utkání i tentokrát zvítězil tým Viktoria Brno Prima 2/1 na zápasy. Před posledním hracím víkendem se tým Viktoria Brno Kabel-A.T. drží na čtvrtém místě, které zaručuje postup do play-off. Na místě pátém je pak Viktoria Brno Prima. Celkově jsou velmi malé rozdíly mezi třetím až šestým místem a do play-off tak ještě stále může postoupit kdokoliv.


Kompletní výsledky a tabulku ženské extraligy naleznete zde:

bottom of page