top of page

Marek Panáček na skvělém 2.místě na French Junior Open

Dalším letošním juniorským turnajem nejvyšší kategorie Super Serie byl French Junior Open 2018. Na turnaji se představili 3 naši zástupci – Marek Panáček, Ria Alexová a Míša Čepová. Nejlépe si vedl v kategorii B17 druhý nasazený Marek. Ten si až do čtvrtfinále hladce poradil se soupeři z Francie a z Turecka. Ve čtvrtfinále už musel trochu přidat, neboť jeho belgický soupeř mu dokázal v prvních dvou setech vzdorovat. Marek ale zápas zvládl a po výhře 3/1 se mohl těšit na semifinále. V něm na něj čekala výzva v podobě domácí naději Toufika Mekhalfiho. A výzva to doopravdy byla. Mara začal skvěle a ujal se vedení 2/0 na sety. Poté ovšem dokázal Toufik zabrat a bylo z toho velké drama. Sice drama, ale pro Marka nakonec se šťastným koncem, když dokázal zvítězit 11/9 v pátém setu. Ve finále na něj čekal neoblíbený irský soupeř Moran. Zde se ještě projevilo Markovi mládí a na výrazně fyziky většího soupeře stejně jako v Praze na Czech Junior Open nestačil v poměru 0/3. I tak se jedná pro Marka o veliký úspěch, zvláště pokud vezmeme v potaz, že Markovi je stále ještě čerstvě 15 let.


Druhou zástupkyní byla v G13 Ria. Ta si v prvním kole hladce poradila s německou soupeřkou. Ve čtvrtfinále však nedokázala potvrdit své nasazení a své francouzské soupeřce podlehla 1/3 na sety. V zápasech o 5.-8.místo nejdříve po velmi vyrovnaném průběhu podlehla Švýcarce Hirtové. V boji o sedmé místo s Francouzkou Mourier však zabrala a zvítězila 3/0. Obsadila tak velmi pěkné 7.místo.


Poslední zástupkyní pak byla v G19 Míša Čepová. Ta opět doplatila na nízké nasazení a tak se již v osmifinále utkala s jednou z favoritek Bushmou z Ukrajiny. Na tu po boji nestačila a spadla do platu o 9.-16.místo. Zde si nejdříve poradila 3/1na sety s Francouzskou Rombou a následně svedla obrovskou bitvu s Holanďankou Permentierovou, kterou udolala až v pátém setu. V boji o 9.místo si hladce poradila s Francouzskou Fuhrer a obsadila tedy konečné 9.místo!

Všem gratulujeme!


Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:


bottom of page