top of page

Více než úspěšný úvodní den MČR juniorů 2018

Máme za sebou doslova skvělý úvodní den na MČR juniorů 2018. V nejmladší kategorii dívek do 11 let nezaváhala Ella Pelikánová, která si hladce zajistila účast v zítřejším semifinále proti hlavní favoritce turnaje Karolíně Šrámkové. V G13 Ella bohužel nestačil na výrazně starší a hlavně fyzicky silnější Zuzanu Outratovou, které podlehla 0/3 na sety a v kategorii G13 tak bude bojovat o konečné 9. -11. místo. Pokud se ji zítra podaří zvítězit, tak se o konečné 9. místo utká s naší další hráčkou – Bětkou Obrdlíkovou. Ta dnes po velmi sympatickém premiérovém kariérním zápase na MČR podlehla dobře hrající Anetě Sezemské 0/3 na sety.


V kategorii nejmladších chlapců máme zastoupení pouze v podobě Maxe Pelikána. Maxovi je stále teprve 6 let, ale i tak se v konkurenci výrazně starších kluků neztratil a předvedl 2 solidní výkony, i když na výhru nestačily. Maxe tak čekají boje o 13. -16. místo. V kategorii dívek do 13 let máme i velkou favoritku na titul v podobě Riany Alexové. Ta dnes měla volný los a tak se představí až v zítřejším čtvrtfinále proti Anetě Sezemské. V kategorii dívek do 15 let však Ria dnes sehrála rovnou 2 zápasy. V obou dvou si se soupeřkami s přehledem poradila a může se tak těšit na zítřejší semifinále, ve kterém se utká s další naší zástupkyní Verčou Vejrostovou. Ta si dnes také připsala dvě hladké výhry. Po odhlášení velké favoritky Anny Vrbové, tak ve čtvrtfinále nadělila své nezkušené soupeřce dokonce 3 kanáry! Verča si zahrála i v kategorie G17. Zde na ni v předkole čekala silná soupeřka Markéta Zemanová. Ta Verče nedala moc šancí a zvítězila lehce 3/0. Verču tak čekají boje o 9. -12. místo.


V kategorii chlapců do 17 let máme zastoupení v osobě Marka Panáčka. Ten dnes odehrál pouze zápas s Vojtou Hanzalem a po snadné výhře 3/0 postoupil do zítřejšího čtvrtfinále. Mara hraje i v kategoriinejstarších chlapců do 19 let, kde se tak trochu kuriózně představil v 1. kole opět proti Vojtěchu Hanzalovi. I tentokráte se Marek radoval z výhry 3/0. Ve čtvrtfinále na něj čekal jeden z adeptů na medaili Marek Koutník, kterého Marek do dnešního dne ještě nikdy neporazil. V krásném úvodním setu plném skvělých výměn měl více navrch právě náš Marek a své úspěšné tažení dokázal udržet i v následujících setech. Marek tak překvapivě vyřadil velkého favorita a může se těšit na zítřejší semifinále proti Viktoru Byrtusovi.


V kategorii dívek do 19 let máme hned dvojí zastoupení. Míšu Čepovou a Terku Zdubovou svedl los do stejné skupiny a dnes se obě utkaly se Sarou Bala. Obě si s ní poradily v poměru 3/0 na sety a zítra se ve vzájemném zápase utkají o to, kdo se ve finále postaví Tereze Šlehoferové a kdo se naopak utká o bronz s Denisou Rohunovou. Na vše pak dohlíží trenérské duo Honza Břeň a Roman Švec, kteří jsou po dnešku více než spokojeni s přístupem, bojovností a předvedenou hrou všech našich zástupců!


Kompletní výsledky turnaje můžete sledovat zde:


Za foto jako vždy děkujeme perfektní Ireně Vanišové a jejímu Squashpage.net

bottom of page