top of page

Martin Švec postupuje na PSA 10k ve finském Mikkeli

Martin Švec je prvním hráčem našeho klubu, který se v letošním roce zapojil do turnajů okruhu PSA. Odcestoval do finského Mikkeli, kde se účastní turnaje s dotací 10k. Ve Finsku vládne, na rozdíl od ČR, opravdová zima a teploty se pohybují až na -20°C.


Martin dnes odpoledne nastoupil proti Stuart Macgregor z Anglie, jenž postoupil do turnaje z kvalifikace. Pro Martina, který bojuje s mírnou virózou, to nebyl ani zdaleka jednoduchý soupeř. Jeho hra je založená na poměrně dobré fyzické kondici a přesné hře dozadu. Martin však vstoupil do utkání dobře a od počátku první sady si začal budovat náskok, který dotáhl až k výhře 11/8. Solidně začal i druhý set, avšak za stavu 5/3 si soupeř způsobil krvácivé zranění na koleni a utkání bylo na 10 minut přerušeno. Po jeho opětovném zahájení se Martin nemohl dostat do předcházejícího tempa. Soupeř jej držel v zadních rozích a nutil jej k nevynuceným chybám. Martin prohrál druhý set 9/11 a i ve třetím prohrával 2/8. Sice se mu podařilo stáhnout na 7/8, ale další dvě chyby jej set stály a po porážce 7/11 prohrával 1/2 na sety. Od čtvrté sady Martin změnil svoji hru. Snažil se výměny zrychlovat a hrál více křížem, což na soupeře platilo. Dostával se více do zakončení a i soupeř častěji kazil. Výsledkem bylo vedení 9/2. Přestože si Martin koncovku setu trochu zkomplikoval, po výhře 11/7 srovnal na 2/2. Rozhodující set byl podobný jako ten čtvrtý. Sice zpočátku prohrával 1/3, ale následně se dostal do vedení 9/4, soupeř ještě snížil na 9/7, ale koncovka patřila Martinovi a po výhře 11/8, celkově tedy 3/2 na sety, se za více jak 80 minut mohl radovat z postupu do čtvrtfinále.


Tam na něj zítra večer od 18 hodin našeho času čeká další Angličan, tentokrát turnajová trojka, Adam Murrills. Utkání je možno sledovat živě ZDE. Přenos ostatních zápasů začíná v 16 hodin. Záznam Martinova dnešního utkání 1. kola je možno zhlédnout ZDE a začíná v čase cca 4:21:00 hod.


Pro znalce přinášíme novinový článek publikovaný ve Finsku

bottom of page