top of page

PSA 10 Iran Navy Open - Martin Švec ani do třetice na titul nedosáhlMartin Švec bohužel ani při své třetí účasti ve finále turnajů PSA na svůj premiérový titul nedosáhl. Po dvou "neúspěších" ve finálových utkáních na turnajích PSA 5 se mu to nezdařilo ani v prvním finále na turnaji PSA 10. V dnešním utkání o titul s Pákistáncem Asim Khan odešel po 45 minutách poražen 1/3 po setech 5/11, 4/11, 11/8 a 10/12. Martin nevstoupil do utkání vůbec dobře a první dva sety soupeři doslova daroval. Byla na něm znát zbytečná nervozita. Naopak jeho protivník hrál velice přesně a držel Martina v zadních rozích. Od třetího setu se Martin konečně dostal do hry. Začal hrát více agresivně, svého soupeře přetláčel a byl to on, kdo začal diktovat tempo hry. Set vyhrál 11/8, což jej povzbudilo do dalšího průběhu. Ve čtvrtém setu se hrál rozhodně nejlepší squash. Martin měl i nadále mírně navrch a Pákistánec již začínal působit značně unaveně. Skvěle však zvládnul koncovku čtvrtého setu, do které dal doslova vše, a naneštěstí se mu ji podařilo zvládnout v poměru 12/10 a dotáhnout tak utkání k prvenství. Martin si tak bude muset na svůj první titul na okruhu PSA ještě počkat.


Další šanci bude mít, společně s Ondřejem Uherkou, již v příštím týdnu, kdy se oba dva přesouvají do dalšího íránského města Araku, kde je čeká turnaj PSA 5 s názvem Amir Kabir Cup 2017 a kde jsou nejvýše nasazenými hráči. Martina čeká v prvním kole kvalifikant, Ondra se utká opět s Rasool Alsultani (IRQ), se kterým se střetnul i v 1. kole v Teheránu a zdolal ho 3/2.


Závěrem ještě trocha statistiky, kterou se snaží především hráči našeho klubu podpořit. Věřme, že se někomu z tria Martin, Ondra a Dan Mekbib podaří ještě do konce letošního roku konečně prolomit sérii porážek ve finálových zápasech na turnajích PSA, kterých již tito tři naši hráči zaznamenali dohromady pět. K tomu mají v tonto roce každý ještě jednu příležitost. Prodloužili by tak sérii Jana Koukala, který vyhrál v letech 2004 až 2016 každý rok alespoň jeden turnaj na okruhu PSA a série českých prvenství na okruhu PSA by tak pokračovala i nadále.

bottom of page