PSA 10 Iran Navy Open - Martin Švec ani do třetice na titul nedosáhl

15/12/2017

 

Martin Švec bohužel ani při své třetí účasti ve finále turnajů PSA na svůj premiérový titul nedosáhl. Po dvou "neúspěších" ve finálových utkáních na turnajích PSA 5 se mu to nezdařilo ani v prvním finále na turnaji PSA 10. V dnešním utkání o titul s Pákistáncem Asim Khan odešel po 45 minutách poražen 1/3 po setech 5/11, 4/11, 11/8 a 10/12. Martin nevstoupil do utkání vůbec dobře a první dva sety soupeři doslova daroval. Byla na něm znát zbytečná nervozita. Naopak jeho protivník hrál velice přesně a držel Martina v zadních rozích. Od třetího setu se Martin konečně dostal do hry. Začal hrát více agresivně, svého soupeře přetláčel a byl to on, kdo začal diktovat tempo hry. Set vyhrál 11/8, což jej povzbudilo do dalšího průběhu. Ve čtvrtém setu se hrál rozhodně nejlepší squash. Martin měl i nadále mírně navrch a Pákistánec již začínal působit značně unaveně. Skvěle však zvládnul koncovku čtvrtého setu, do které dal doslova vše, a naneštěstí se mu ji podařilo zvládnout v poměru 12/10 a dotáhnout tak utkání k prvenství. Martin si tak bude muset na svůj první titul na okruhu PSA ještě počkat.

 

Další šanci bude mít, společně s Ondřejem Uherkou, již v příštím týdnu, kdy se oba dva přesouvají do dalšího íránského města Araku, kde je čeká turnaj PSA 5 s názvem Amir Kabir Cup 2017 a kde jsou nejvýše nasazenými hráči. Martina čeká v prvním kole kvalifikant, Ondra se utká opět s Rasool Alsultani (IRQ), se kterým se střetnul i v 1. kole v Teheránu a zdolal ho 3/2.

 

Závěrem ještě trocha statistiky, kterou se snaží především hráči našeho klubu podpořit. Věřme, že se někomu z tria Martin, Ondra a Dan Mekbib podaří ještě do konce letošního roku konečně prolomit sérii porážek ve finálových zápasech na turnajích PSA, kterých již tito tři naši hráči zaznamenali dohromady pět. K tomu mají v tonto roce každý ještě jednu příležitost. Prodloužili by tak sérii Jana Koukala, který vyhrál v letech 2004 až 2016 každý rok alespoň jeden turnaj na okruhu PSA a série českých prvenství na okruhu PSA by tak pokračovala i nadále.

 

 

 
Please reload