top of page

Prosincové turnaje dospělých

Muži A

Při absenci několika našich hráčů se na mužském turnaji kategorie A v Praze představili pouze Michal Jadrníček a Marek Panáček. Lépe skončil Michal. Ten dokázal vyhrát první tři zápasy a postoupil až do semifinále. Zde našel svého přemožitele v podobě Petra Martina, který našeho hráče porazil 3/0. Michal se tak utkal v boji o 3. místo, kde jej dokázal porazit Viktor Byrtus a náš hráč tak skončil na 4. místě. To Marek sice vyhrál nepříjemné předkolo, ale vypadl už v prvním kole hlavní soutěže, poté co mu los přisoudil nasazenou jedničku Jakuba Solnického. Ten nakonec celý turnaj vyhrál. Marek spadl do platu o 9. – 16. Místo, kde si nejprve připsal prohru 0/2, poté však dokázal porazit 2/0 Jakuba Vavříka. V posledním zápase na něj čekal Petr Steiner, na kterého však nestačil a celkově tak obsadil 14. místo.


Ženy A

Ženský turnaj kategorie A se konal v Praze. Náš klub měl na turnaji zastoupení pouze jediné hráčky a tou byla Míša Čepová. Míša hned v prvním kole sehrála velmi vyrovnaný souboj s nasazenou jedničkou Terezou Svobodovou. Zápas musel rozhodnout až pátý set, v tom se více dařilo soupeřce a vyhrála jej 7/11. Míša tak spadla do platu o 9. – 16. místo. Zde si na své konto připsala 2 výhry a nestačila až v posledním zápase na Evu Feřtekovou v poměru 1/3. Míša nakonec obsadila 10. místo.


Muži C

Velké zastoupení našich hráčů jsme měli na mužském C turnaji, který se konal sice pod taktovkou klubu z Vyškova, ale v našem domácím centru na Viktorce. Celkově se turnaje zúčastnilo 14 našich hráčů. Nejlépe si vedl Roman Švec, který dokázal celý turnaj vyhrát a to beze ztráty setu. Ve finále si poradil s Filipem Strouhalem 11/6, 11/4 a 11/8. Dalšími hráči byli Michal Vaněk a Tomáš Havlík, kteří se spolu utkali o 3. místo. Z místa na bedně se nakonec radoval Michal, který Tomáše porazil 11/9, 8/11 a 11/3. Tomáš bral tedy místo 4. Mezi 8 nejlepších se probojoval ještě Michal Štěpán a Martin Kollár. Lépe si vedl Martin. Ten oba zápasy v platu o 5. – 8. místo dokázal vyhrát 2/1 na sety a obsadil tedy 5. místo. To Michal obsadil místo 7., když nejprve nestačil na Petra Rohuna 1/2, ale v poslední zápas mu soupeř skrečoval. V platu o 9. – 16. místo se představili Filip Rozprým a Verča Šromová. Filipovi se podařilo vyhrát první zápas, poté však následné souboje prohrál a obsadil tak 11. místo. To Verča nejprve první dva zápasy v platu prohrála, poslední utkání však dokázala vyhrát díky skreči soupeře, a tak obsadila 15. místo. V platu o 17. – 32. místo se představili ostatní naši hráči. Nejlépe si vedla Kristýna Vykouřilová, která dokázala vyhrát všechny zápasy kromě posledního a celkově skončila na 18. místě. O 19. – 20. místo se spolu utkali Pavel Krajsa a Tomáš Tauš. Oba hráči svedli velký souboj ale z vítězství se nakonec radoval Tomáš a obsadil tedy 19. místo, Pavel místo 20. V posledním zápase se spolu utkali i další dva naši hráči a těmi byli Boris Heneš a Martin Kopal, kde po setech 11/8, 16/18 a 11/7 zakončil vítězstvím turnaj Boris, který tak obsadil 23. místo, Martin místo 24. Posledními hráči na turnaji byli Aleš Tchuř a David Neugebauer. Alešovi se podařilo získat 26. Místo, poté co v posledním kole nestačil na Oldřicha Kellnera. Davidovi se podařilo svůj posledním zápas na turnaji vyhrát 2/0 na sety a skončil na 29. místě.

bottom of page