top of page

Úspěšný víkend našich hráčů na áčkových a céčkových turnajích


V Brně v našem Centru Viktoria se konal mužský turnaj kategorie A. Nejlépe si vedl Dan Mekbib. Ten dokázal vyhrát všechny své zápasy a to dokonce bez ztráty setu. Nutno podotknout, že čtyři z pěti zápasů byly proti klubovým spoluhráčům. Mohl se tak radovat z druhého vítězství na áčkách v této sezóně. Ve finále si dokázal poradit se svým spoluhráčem Martinem Švecem po nádherné 54 minutové bitvě 11/8, 12/10, 12/10. Martin v cestě do finále ztratil pouze jediný set a to s Michalem Jadrníčkem ve čtvrtfinále. Semifinálový zápas dokázal vyhrát 3/0 nad Ondrou Uherkou. Ondra po prohře s Martinem hrál o 3. místo, kde na něj čekal Kuba Solnický. Bohužel na něj nestačil a tak obsadil konečné 4. místo. Jen o pozici níže se umístil Maťo Hrnčiřík. Ten si ve druhém kole po velkém boji poradil s Ondrou Ertlem. Poté co prohrával již 0/2 na sety, se mu podařilo zápas otočit a vyhrát 3/2. Následně ve čtvrtfinále nestačil na Dana Mekbiba. V boji o 5. – 8. místo mu nejprve skrečoval zápas Petr Martin a následně si dokázal poradit s dalším naším hráčem Michalem Jadrníčkem. Maťo tedy obsadil 5. místo, Michal místo 6. Ten předvedl velmi dobrý výkon ve čtvrtfinále proti Martinovi Švecovi a následně, v platu 5. – 8. místo, se mu podařilo porazit Davida Zemana 3/1 na sety. Dalším naším hráčem byl Vojta Ryba. Ten vypadl s Danem Mekbibem ve druhém kole, a tak bojoval v platu o 9. – 16. místo. Zde si nejprve připsal výhru 2/0 nad Ondrou Ertlem, poté však nestačil na Jardu Čecha 1/2. Poslední zápas byl Vojtovi skrečovám a náš hráč obsadil 11. místo. Mezi nejlepších 16 hráčů se dostal ještě Kuba Zapala, jenž dokázal v hlavním pavouku porazit Benjamina Bergela 3/1 na sety. V platu si pak na své konto nejprve připsal dvě prohry a následnou skreč. Celkově to tak stačilo na 15. místo. Posledním naším hráčem byl Marek Panáček startující na divokou kartu. Marek v předkole zdolal 3/0 Martina Ředinu. Následně prohrál s Danem Mekbibem. V platu o 17. – 32. místo dokázal vyhrát tři ze čtyř zápasů a nakonec tak skončil na 19. místě.Na Viktorce se zároveň konal i ženský turnaj kategorie A. Zde si nejlépe vedla Míša Čepová. Ta hned v prvním kole porazila spoluhráčku Kristýnu Vykouřilovou 3/0 na sety. Míša se nakonec dokázala probojovat až do semifinále, ve kterém už bohužel nestačila na Terezu Svobodovou. V boji o 3. Místo tak trochu překvapivě porazila Natálii Babjukovou a mohla se radovat ze skvělého umístění na bedně. Další naše hráčka Verča Šromová vypadla ve druhém kole a zahrála si tak v platu o 9. – 16. místo. Po dvou výhrách a jedné prohře to nakonec stačilo na velice pěkné 11. místo. Ve stejném platu se představila ještě Ella Gálová. Ta zde nejprve prohrála právě s Verčou, poté své zápasy skrečovala a obsadila tak 16. místo. 17. příšku obsadila a vítězství v tomto platu nakonec vybojovala Kristýna Vykouřilová. Ta po prohře s Míšou nedala svým soupeřkám žádnou šanci a všechny čtyři následující zápasy dokázala vyhrát 2/0 na sety.Naši hráči se představili ještě na mužském C turnaji, který se konal v Ostravě na Fajne centru. Celkově se turnaje zúčastnilo 9 našich hráčů. I zde se našim velmi dařilo, neboť Roman Švec dokázal celý turnaj vyhrát a to bez ztráty jediného setu. Finálový souboj jej svedl s jeho dlouholetým bývalým trenérem Martinem Štěpánem, kterého porazil po velmi pěkném a divácky atraktivním finále 11/5, 11/5 a 11/9. Dalšími hráči našeho klubu byli Michal Vaněk a Tomáš Havlík. Ti se dokázali probojovat až do platu o 5. – 8. místo. Lépe si vedl Michal, který napřed dokázal vyhrát, poté však nestačil na soupeře a obsadil 6. místo. Naopak Tomášovi se moc nedařilo a oba zápasy v platu prohrál shodně 0/2. Nakonec to stačilo na 8. místo. Ostatní naši hráči se utkali v platu o 33. – 47. místo. Nejlépe si vedl Filip Rozprým. Ten dokázal vyhrát první dva zápasy 2/0, poté však dvakrát prohrál a skončil na 36. místě. O jedno místo níže skončil Tomáš Tauš. Ten nejprve jednou vyhrál, následně si ale na své konto připsal prohru. Poslední dva zápasy dokázal vyhrát a obsadil tedy 37. místo. O dvě místa níže skončil Boris Heneš. Ten v předposledním zápase prohrál právě s Tomášem. Poslední zápas mu soupeř skrečoval a celkově to tak stačilo na 39. místo. Hned v prvním kole platu na své soupeře nestačili Martin Kopal, David Neugebauer a Aleš Tchuř. Všichni tři se tak představili v platu o 41. – 47. místo. Nejlépe si vedl Aleš. Ten dokázal následné tři zápasy vyhrát a skončil na 41. místě. V posledním zápase se utkal právě s Davidem, který se po setech 12/10, 11/13 a 6/11 musel smířit s prohrou a 42. místem. Poslední náš hráč, Martin Kopal, prohrál v předposledním kole s Davidem. Turnaj však zakončil výhrou a celkově to tak stačilo na 43. místo.

bottom of page