top of page

Dan Mekbib vítězem zářijového mužského áčka

Dan Mekbib vítězem prvního „Áčka“

Na strahovských kurtech se odehrál první mužský turnaj kategorie A. Nejlépe si vedl Dan Mekbib. Ten se probojoval do finále bez ztráty setu poté, co se mu podařilo postupně porazit Vlastu Kozáka, Michala Kareše, Ondru Ertla a v semifinále Viktora Byrtuse. Ve finále na Dana čekal velmi těžký soupeř a tím byl Mohammad Al Sarraj, který nyní žije v ČR a trénuje právě na Strahově. Zápas byl od začátku hodně vyrovnaný. Lépe však začal Dan, když se mu podařilo vyhrát první set. Následné dva sety však ztratil, protože udělal příliš mnoho nevynucených chyb, čehož Mohammad využil. Dan se však vrátil ke své bezchybné hře a po vítězném čtvrtém setu 11/6 musel rozhodnout až set pátý. V tom se více dařilo právě našemu hráči. Pátý set vyhrál 11/7 a mohl se radovat z vítězství na prvním mužském áčku nové sezóny. Dalším naším hráčem na turnaji byl Michal Jadrníček. Ten si v prvních dvou kolech dokázal se soupeři bez problémů poradit 3/0. Čtvrtfinálový zápas sehrál proti Petru Martinovi, kde po pětisetové bitvě nakonec soupeři podlehl. V boji o 5. – 8. místo Michal nejprve nestačil na Davida Zemana, kterému podlehl taktéž 2/3 na sety a poté nestačil i na Ondru Ertla v poměru 0/3. Celkově tak obsadil 8. místo. Jen o dvě místa níže skončil Vojta Ryba. Vojta svůj první zápas vyhrál 3/0. Další souboj sehrál s finalistou Mohammadem Al Sarrajem, na kterého nestačil a musel se smířit s prohrou 0/3. Následující dva zápasy vyhrál 2/1 na sety, když porazil Ladislava Procházku a Ondru Vorlíčka. Svůj poslední zápas Vojta odehrál proti Jaroslavu Čechovi. Oba hráči byli už dost unavení a zápas se odehrál v duchu servis, příjem. Nakonec po setech 10/12, 10/12 se z vítězství radoval soupeř. Posledním naším zástupcem na turnaji byl Jakub Zapala. Kuba bohužel hned v prvním kole nestačil na Petra Veselého. Spadl tedy do platu o 17. – 32. místo. Zde si na své konto připsal shodně dvě výhry a dvě prohry. V prohraných zápasech mu soupeři nedali moc šancí a vždy podlehl 0/2 na sety. Při svých vyhraných zápasech však musel Kuba bojovat až do konce, když první z nich skončila 2/1 a 11/9 ve třetím setu. Druhé vítězství se také protáhlo až do koncovky rozhodujícího setu, který Kuba vyhrál 13/11. Kuba na turnaji posbíral cenné zkušenosti a nakonec obsadil 27. místo.


Ženy A

V Praze se představily i 3 naše hráčky. Nejlépe si vedla Míša Čepová. Ta si v prvním kole dokázala bez problémů poradit se Sarou Balah 3/0 na sety. Druhé kolo odehrála s nasazenou čtyřkou turnaje Evou Feřtekovou. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a i skóre tomu odpovídalo, když musel rozhodnout až pátý set. V tom si nakonec lépe vedla soupeřka. Míša tak spadla do platu o 9. – 16. místo. Zde si nejprve na své konto připsala výhru v podobě 2/0. Další souboj ji čekal proti Denise Linhartové starší. Vítězně z něj vzešla soupeřka a to skórem 11/13 a 6/11. V posledním utkání si naše hráčka připsala výhru a celkově tedy skončila na 11. místě. Další naše hráčka Terka Zdubová skončila na 14. Místě poté, co si v prvním kole poradila s Lucií Luksovou 3/0. Osmifinálový souboj svedla s Olgou Kolářovou. Té podlehla 0/3 na sety. Terka se tak představila ve stejném platu jako Míša, kde se v prvním zápase utkala se svou velkou soupeřkou Terezou Šlehoferovou. Bohužel pro Terku, zápas nedopadl dobře a po prohře 0/2 spadla do pavouku o 13. – 16. místo. Další zápas se jí bez problémů podařilo vyhrát 2/0 na sety. Poslední souboj naše hráčka skrečovala a obsadila tedy 14. místo. Jako poslední svěřenkyně našeho klubu se představila Ella Gálová. Ella v prvním kole nestačila na Terezu Širokou v poměru 1/3 na sety. Následný souboj svedla proti Anežce Stöckelové. Lépe se v zápase dařilo soupeřce, a tak si Ella podlehla i ve druhém zápase. V dalším zápase však zabrala a podařilo se ji porazit Evu Polákovou 2/0 na sety. Poslední zápas Ella skrečovala. Celkově obsadila 22. místo.


Muži C v Praze

V Praze se konal i mužský turnaj kategorie C. Zde se představili Tomáš Havlík, Aleš Tchuř, Michal Vaněk a Jan Lempart. Nejlépe skončil Michal Vaněk. Michal si v prvních dvou kolech dokázal se soupeři poradit shodně 3/0. Osmifinálový boj svedl proti Rudolfu Korbeláři. Zápas byl velmi vyrovnaný a musel ho rozhodnout až pátý set. V tom si lépe vedl soupeř a dokázal jej vyhrát 7/11. Michal spadl do platu o 9. – 16. místo. Zde si nejprve připsal výhru 2/0 na sety. Poté však nestačil na Ondru Jánského. S tím prohrál 1/2 na sety a 10/12 ve třetím setu. Poslední zápas byl Michalovi skrečován a obsadil konečné 11. místo. Tomáš Havlík v prvním kole nestačil na svého soupeře a podlehl mu 0/3. Spadl tedy do pavouku o 17. – 32. místo. Zde si připsal na své konto v prvním dvou zápasech hned dvě výhry a to dokonce 2/0. Následující dva zápasy shodně náš hráč prohrál 0/2 a nakonec obsadil 20. místo. Do stejného platu spadl i Jan Lempart. Honza v předkole dokázal vyhrát 3/0. Další zápas svedl s pozdějším vítězem turnaje Lukášem Levinským. Na toho náš hráč nestačil a prohrál 0/3. Další zápasy Honza skrečoval a skončil na 32. místě. Posledním naším zástupcem byl Aleš Tchuř. Aleš bohužel vypadl už v předkole poté, co na svého soupeře nestačil 0/3 na sety. V boji o 33. – 64. Místo dokázal první dva zápasy vyhrát. Následující zápas sehrál s Martinem Regnerem. S tím si poradit nedokázal a prohrál 0/2. Předposlední zápas byl Alešovi skrečován, a tak na něj v posledním zápase čekal Radek Dudešek. První set dokázal vyhrát Aleš a to 11/9, ale nakonec podlehl 1/2. Celkově tak Aleš skončil na 38. místě.


Všem hráčům a hlavně Danovi gratulujeme k dosaženým výsledkům!

bottom of page