top of page

První juniorský A turnaj v nové sezóně

V Praze se konal první juniorský turnaj sezony 2017/2018 a náš klub zde měl své zastoupení několika hráčů a hráček.


G11

Nejmladší holčičí kategorie se zúčastnila Ella Pelikánová. Hráčky byly rozděleny do dvou skupin po třech. Nejprve si tak Ella zahrála s Valentýnou Boháčovou. Té nedala vůbec žádnou šanci a s přehledem vyhrála 3/0. Naopak druhý zápas skončil opačným výsledek, tedy 0/3 a tak naše hráčka ze skupiny postoupila z druhého místa, což znamenal boj o 3. místo. V tom se představila proti Anetě Sezemské. I v tomto zápase více štěstí přálo soupeřce, a tak se Ella rozloučila s turnajem na 4. místě. Nutno podotknout, že Ella na turnaji bojovala s nemocí.


B11

Mezi nejmenšími kluky se představil Max Gál a Max Pelikán. Lépe si vedl první ze zmíněných Maxů. Ten se po dvou výhrách 3/0 na sety probojoval až do semifinále, kde na něj čekal David Linhart. Na toho už však nestačil, a tak si zahrál o 3. místo. Jeho soupeřem byl Šimon Rynt. Hned od začátku to byl velmi vyrovnaný boj, avšak lepší koncovku v prvních dvou setech měl soupeř a Max prohrával 0/2 na sety. Zápas však za žádných okolností nevzdal a probojoval se až k pátému setu. Zde se dařilo více našemu hráči a podařilo se mu set vyhrát v poměru 11/9 a obsadit tak 3. místo. To Max Pelikán prohrál hned v prvním kole s Adamem Burgetem a představil se v soubojích o 9. – 16. místo. Pro Maxe jsou tyto turnaje hlavně o sbírání zkušeností a zocelování nervů. I další zápasy pro Maxe nedopadly příliš dobře a po prohrách 0/3 s Lukášem Rychtaříkem, 1/3 s Janem Víšekem a skrečovaném posledním zápasu nakonec obsadil 16. místo.


G15

V kategorii G15 měl náš klub zastoupení tří hráček. Konkrétně se jednalo o Rianu Alexovou, Kláru Köhlerovou a novou posilu klubu Veroniku Vejrostovou. Nejlépe si vedla Klára, která celý turnaj vyhrála. V celém turnaji ztratila pouze jediný set a to ve čtvrtfinále. O dvě místa níže skončila Riana. Ta své první dva zápasy vyhrála bez problémů 3/0. V následném semifinálovém zápase sehrála vyrovnanou bitvu s Tamarou Holzbauerovou. Zápas musel rozhodnout až pátý set, kde se více dařilo soupeřce a tak Riana bojovala o 3. místo. Tento zápas si dokázala pohlídat a po setech 11/2, 9/11, 11/5 a 11/7 s Kateřinou Drábikovou obsadila 3. místo. Poslední zástupkyně Veronika měla ve čtvrtfinále za soupeřku právě Tamaru, která byla zároveň nasazená jako číslo 1. Na tu Veronika bohužel nestačila a tak sehrála boje o 5. – 8. místo. Zde se jí nepříliš vyvedl první zápas, který prohrála 0/3. Naštěstí v posledním zápase si vylepšila bilanci poté, co udolala v pětisetové bitvě Elišku Mauchlerovou. Veronika obsadila pěkné 7. místo.


G17

Stejně jako v kategorii G15 i zde jsme měli tři naše hráčky. Nejlépe si vedla Tereza Zdubová. Ta si v prvním kole dokázala poradit s naší další hráčkou Klárou Köhlerovou 3/1 na sety. Poté svedla semifinálový boj s Terezou Šlehoferovou, kterou se ji podařilo porazit 3/0 na sety a postoupila tak do finále. Ve finále na ni čekala Tereza Široká. Naše hráčka sehrála velmi dobrý zápas, kde musel rozhodnout až pátý set. Ten se lépe povedl soupeřce a tak Tereza obsadila druhou příčku. Další naše hráčka Klára se po prohře s Terezou představila v boji o 5. – 8. místo. Zde si nejprve bez problémů poradila s Eliškou Mauchlerovou 3/0. Následný souboj svedla se svojí spoluhráčkou Ellou Gálovou. Ta vypadla ve čtvrtfinálovém zápase s Terezou Širokou. Zápas se lépe vydařil Elle, která vyhrála celkově 3/1 na sety. Klára tedy obsadila 6. místo a Ella 5. místo. Předchozí zápas Ella sehrála s Kateřinou Drábikovou. S tou neměla sebemenší problém a porazila ji 3/0.


B17

Jediným hráčem v této kategorii byl Marek Panáček. Marek celým turnajem až do finále proplouval bez problému a všechny své zápasy vyhrál hladce 3/0. Finálový zápas sehrál s velefavoritem Viktorem Byrtusem. Ten byl pro Marka velmi těžkým oříškem a tak po prohře 0/3 obsadil skvělé 2. místo.


G19

Pohár za vítězství v této kategorii do Brna přivezla Michaela Čepová. Ta se probojovala do finále bez ztráty setu. Ve finále se představila proti Haně Matouškové, kterou se ji podařilo porazit 3/1 a mohla se radovat z vítězství. Nepříliš dobře odehrála turnaj naše druhá hráčka Tereza Zdubová. První zápas sehrála s Terezou Šlehoferovou, se kterou prohrála 0/3 a poté stejným výsledkem podlehla i Tereze Široké. Poslední zápas byl skrečován ve prospěch naší hráčky a tak celkově obsadila 7. místo. Poslední naší hráčkou v této kategorii byla Ella Gálová. Ella v předkole sehrála pětisetovou bitvu s Karolínou Füzy. Lépe nakonec ze souboje vyšla soupeřka a tak Ella spadla do pavouku o 17. – 18. místo. Zde ji čekal další pětisetový souboj poté, co musela odvracet nepříznivé skóre 0/2 na sety. Nakonec se jí to povedlo a celý zápas dotáhla do vítězného konce a obsadila 17. Místo.


B19

V nejstarší chlapecké kategorii se představil Vojta Ryba a Marek Panáček. Lépe si vedl Vojta, který své první dva zápasy vyhrál 3/0 na sety. Poté však v semifinále nestačil na Ondru Vorlíčka, kterému podlehl 0/3 na sety. Zápas o 3. místo Vojta skrečoval a tak se musel smířit se 4. místem. Marek si v prvním zápase po solidním zápase poradil s Petrem Nohelem 3/0 na sety. Jeho druhý zápas sehrál právě s Ondrou Vorlíčkem, na kterého stejně jako Vojta nestačil v poměru 0/3. V boji o 5. – 8. místo si náš hráč připsal nejprve výhru 3/0 a následně prohru 0/3. Celkově tak obsadil 6. místo.


Všem hráčům gratulujeme!


Výsledky z celého turnaje naleznete ZDE.

bottom of page