top of page

Máme bronz z MČR družstev 2017 do 19 letO víkendu 3. -4. 5. 2017 se v olomouckém centru Omega uskutečnilo MČR družstev do 19 let. Na MČR jsme vyslali tým ve složení Vojtěch Ryba, Michaela Čepová a Tereza Zdubová. Na vše dohlíželi naši trenéři Jan Břeň a Roman Švec. MČR se zúčastnilo celkem 8 týmů, a tak se týmy nejdříve utkaly ve dvou 4 členných skupinách, ze kterých se první dva týmy probojovaly do semifinále.


Náš tým se představil ve skupině B, kde na něj čekaly týmy z Olomouce, Fajne Ostrava a ze Strahova. Zvláštností našeho týmu bylo, že Míša Čepová odehrála všechny zápasy turnaje na pozici chlapec č. 2, což umožňují pravidla MČR. Míša tedy sehrála 4 utkání proti stejně starým chlapcům. Terka Zdubová pak odehrála všechny zápasy na pozici dívky. Ve skupině jsme si nejdříve hladce poradili 3/0 s týmem z domácí Olomouce a následně stejným poměrem i s týmem z ostravského Fajne. Večerní zápas se Strahovem byl tedy zápasem o lepší výchozí pozici do semifinále. Zápas to byl zajímavý a vyrovnaný, leč náš tým nakonec podlehl 1/2 na zápasy a do semifinále postoupil z druhé pozice.


V neděli na nás v semifinále čekal nejvýše nasazený tým a zároveň i největší favorit MČR Corkers Ostrava. Papírové předpoklady se bohužel naplnily a po prohře nás čekal odpolední zápas o bronz s týmem Fajne Ostrava. V něm si i Vojta i Terka se soupeři hladce poradili a mohli jsme tak slavit bronzové medaile!


Finálový zápas nakonec po boji ovládla Corkers Ostrava a na tým Strahova tak zbylo druhé místo.

bottom of page