top of page

Vojtěch Ryba mistrem ČR U23 pro rok 2017V našem centru Viktoria se v sobotu vedle závěrečného turnaje Sportprofit Tour 2016/2017 uskutečnilo i MČR mužů a žen do 23 let. V turnaji jsme měli pouze jednoho zástupce, kterým byl Vojtěch Ryba. Vojta byl do turnaje nasazen jako hráč č. 2 a jeho největším soupeřem měl být Ondřej Vorlíček.


Svůj první zápas Vojta odehrál proti Matouši Sochůrkovi, se kterým jsou vzájemné zápasy vždy plné dlouhých výměn a hlavně hry dozadu. Tento zápas nebyl výjimkou, nicméně Vojta byl od začátku aktivnějším hráčem a většinu výměn dokázal urvat ve svůj prospěch. Po vyrovnaném, téměř 50 minut dlouhém zápase se radoval Vojta z výhry 3/0. V druhém zápase se Vojta utkal s ostravským outsiderem Benjaminem Bergelem. Beny na kurtě působil dojmem, že není úplně zdravotně v pořádku, čehož Vojta s přehledem využíval a připsal si snadnou výhru 3/0 na sety. Ve finálovém utkání na něj čekal očekávaný soupeř Ondra Vorlíček. Všechny letošní zápasy Vojty a Ondry byly extrémně vyrovnané a většinou se rozhodovalo až v 5. setu. I tento finálový zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Vojta byl o trošku aktivnější a snad i trpělivější, díky čemuž získal první dva sety. V tom třetím udělal Vojta 6 nevynucených chyb a výsledkem bylo snížení na 2/1 na sety. Čtvrtý set byl čistým bojem na pokraji fyzických sil obou hráčů. Jako první se k setballům probojoval Ondra, naštěstí pro Vojtu svoje šance ale neproměnil. Vojta se tak po 63 minutách a výhře 3/1 na sety (12/10 ve čtvrtém setu) mohl radovat ze svého druhého individuálního titulu mistra ČR. Ten první a asi i cennější do 19 let získal v roce 2016! Bronz získal Matouš Sochůrek. Vojtovi gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!

Mezi ženami se radovala Kristýna Fialová. Ta si ve finále poradila s Terezou Elznicovou. Bronz putuje do Ostravy za Denisou Rohunovou!

bottom of page