top of page

Naši muži stříbrní a čtvrtí v extralize mužů 2016/2017

Ve dnech 20. -21. 5. 2017 se v pražském Hector Sport Centru konalo Play Off extraligy mužů a žen pro sezónu 2016/2017. Poprvé v historii jsme měli nejen oba dva mužské týmy v boji o medaile, ale dokonce i oba ženské! Do Prahy tak vyrazila početná výprava 18 hráček a hráčů! Složení našich týmů bylo:


Viktoria Brno Sportprofit: Daniel Mekbib, Ondřej Uherka, Michal Jadrníček, Roman Švec

Viktoria Brno Hanya: Jan Ryba, Miroslav Celler, Vojtěch Ryba, Matej HrnčiříkSemifinále muži:

Díky výsledkům v základní části se naše béčko utkalo v semifinále s áčkem a bylo tedy předem jasné, že máme jistého finalistu. Oba týmy se rozhodly k zápasu přistoupit zodpovědně a k vidění bylo několik zajímavých zápasů. Jako první se utkali Matej Hrnčiřík s Romanem Švecem. Zápas byl plný zvratů a dlouhých výměn, které přihlížející dav notně bavily. Roman byl blízko cennému skalpu, když vedl 2/1 na sety a stav byl 9/9 a následně 10/10. Matej si ale výhru nakonec pohlídal a v 5. setu zvítězil 11/7. Ve druhém zápase hladce zvítězil Dan Mekbib nad Honzou Rybou, kterého ovšem limituje zranění nohy. Pěkným zápasem byl i souboj Mira Cellera a favorita Ondry Uherky. Ondra se tak trochu trápil, čehož výborně hrající Miro dokázal využívat a nakonec Ondra musel výhru vydřít ve čtyřech setech. Před posledním zápasem tedy bylo jisté, že i kdyby Vojta Ryba porazil Michala Jadrníčka 3/0, tak áčko stejně postoupí do finále, díky o jeden set lepší bilanci. I tak se oba naši borci rozhodli hrát a hrálo se doopravdy na ostří nože. Zápas byl vyhecovaný, hodně se diskutovalo s rozhodčím a k vidění bylo i několik pěkných winnerů. Nakonec se po výhře 3/1 radoval Vojta, který Jadranovi vrátil týden starou porážku 2/3 z áčkového turnaje. Zápas tedy skončil remízou 2/2 na zápasy, ale v setech si lépe vedlo áčko a v neděli se tak utkalo ve finále proti Strahovu. Béčko si to o bronz rozdalo s Ostravou.


Zápas o bronz muži:

Do zápasu o bronz proti Corkers Ostrava nastoupilo naše béčko v pozici jasných outsiderů. Veškeré naše naděje na výhru se upínaly hned k 1. Zápasu, ve kterém nastoupil náš favorizovaný Matej Hrnčiřík proti Jakubu Šichnárkovi. Matej byl od začátku značně nervózní, což vyústilo ve stav 8/10. Hrnčo nicméně zabojoval a set získal v poměru 12/10. Druhý set byl identický jako ten první, jen s rozdílem, že hrobníkovi z lopaty utekl Jakub a set vyhrál 12/10. Třetí set si Matej pohlídal a dostal se do nadějného vedení 2/1 na sety. Ve čtvrtém setu začal bohužel Matej ztrácet koncentraci a po několika špatných výměnách a nejasných rozhodnutí rozhodčího, Jakub srovnal na 2/2. Začátek páté sady Matej vůbec nepochytil a set i zápas nakonec ztratil. V dalším zápase Jan Ryba pro zranění nenastoupil proti Jakubu Solnickému. Miro Celler tak věděl, že v zápase proti Viktoru Byrtusovi musí jakkoliv vyhrát, aby ještě udržel naděje na bronz. Miro skvěle začal, což potvrdil ziskem prvního setu 11/9. Nicméně ve druhém setu se Viktor více zkoncentroval a set vyhrál 11/9. Třetí set jakoby hrál pouze jeden hráč a Miro prohrával 1/2. Čtvrtý set byl již opět velkým bojem, ale Viktor splnil roli favorita a po výhře 11/9 se radoval z vítězství 3/1 na sety. Za rozhodnutého stavu ještě nastoupil Vojtěch Ryba proti Ondrovi Vorlíčkovi a zápas v tréninkovém tempu prohrál 0/3. Ostrava tedy zvítězila 4/0 na zápasy a slaví zasloužený bronz. Hlavu ale nemusí klopit ani naše béčko. V parádní sezóně dokázali překročit svůj stín a dostat za sebe v tabulce obhájce titulu Buldoky Praha a věčné rivaly z Hradce Králové, což jim zajistilo historickou účast v Play Off. Velká gratulace všem, co se podíleli na skvělé sezóně!


Finále mužů:

Finále mělo jasného favorita, kterým byl za neúčasti Martina Švece a Rudiho Rohrmullera pražský celek ze Strahova! Finále rozehráli dva staří vlci – náš Roman Švec a strahovský Lukáš Jelínek. Roman bojoval, ale Lukáš jej po celý zápas nepouštěl k nějakému výraznějšímu tlaku. Lukáš si tak připsal na konto výhru 3/0 a Strahov se dostal do vedení 1/0. V druhém zápase se představil Dan Mekbib proti hráči z TOP 50 Lucasi Sermemu. Vypadalo to, že Dan nemá vůbec svůj den, neboť nebyl schopný tvořit hru a ani v podstatě hrát přesně dozadu. Lucas toho perfektně využíval a dostal se do pohodlného vedení 2/0 na sety. Do třetího setu šel Dan s tím, že nemá co ztratit, a že zápas zkusí alespoň ubojovat, když už mu nechodí ruka ani nohy. Dan začal hrát agresivněji a najednou byl lepším hráčem a snížil stav zápasu na 1/2. Ve čtvrtém setu pokračoval ve své předchozí hře a Lucas vypadal, že je hodně unavený, což potvrdil i několika nevynucenými chybami. Dan vedl 8/1 a už se zdálo, že se schyluje k pátému setu. Dan ale nepochopitelně zkusil několik následujících výměn urychlit a výsledkem byla prohra 10/12, která rozhodně mrzí. Ondra Uherka v následujícím zápase nastoupil proti Indu Maheshi Mangaokarovi. Ondra se snažil, ale nedařilo se mu najít recept na solidně hrajícího Maheshe. Ondra podlehl 0/3 a o titulu bylo rozhodnuto. Za rozhodnutého stavu se Michal Jadrníček postavil proti Mohamedu Alsaraiovi. Ten se moc nesnažil a Jadran si připsal cennou výhru 2/0. Strahov se tedy po výhře 3/1 na zápasy stal mistrem ČR pro rok 2016/2017. Naše áčko již několikátou sezónu v řadě slaví stříbro, za což týmu patří velká gratulace!

bottom of page