top of page

Naše ženy bronzové a bramborové v extralize žen 2016/2017

Ve dnech 20. -21. 5. 2017 se v pražské Hector Sport Centru konalo Play Off extraligy mužů a žen pro sezónu 2016/2017. Poprvé v historii jsme měli nejen oba dva mužské týmy v boji o medaile, ale dokonce i oba ženské! Do Prahy tak vyrazila početná výprava 18 hráček a hráčů! Složení našich týmů bylo:


Viktoria Brno Kabel-A.T.: Andrea Malinová, Kristýna Vykouřilová, Michaela Čepová

Viktoria Brno Prima: Paulina Krzywicka, Tereza Zdubová, Veronika Šromová, Dana Ondrejová


Semifinále ženy:

Větší šance na postup mělo naše áčko, které se utkalo s týmem Otec Topo Praha. První nastoupila Míša proti odvěké rivalce Kačence Týcové. Utkání bylo velice pohledné a na to, že obě aktérky jsou ještě juniorkami, tak nabídlo velkou kvalitu. Dlouhé výměny byly často zakončeny skvělými údery a obě hráčky dřely, co to šlo! Zřejmě rozhodujícím momentem zápasu byla značná nervozita Míši ve druhém setu, kde vedla již 10/4 a mohla srovnat na 1/1 na sety. Nicméně udělala mnoho chyb a Kačenka druhý set získala. Ve třetím Míša soupeřku doslova zničila a i v tom čtvrtém to vypadalo, že otěže zápasu jsou již pevně v moci Míši. Kačenka byla sice dost unavená, ale zvládla odvrátit jeden setball a nakonec zápas vyhrála 3/1. Aďa tak nastupovala k zápasu s vědomím, že musí proti Tereze Svobodové zvítězit. Zápas byl již tradičně hodně vyrovnaný, nicméně bohužel pro nás Aďa tentokrát tahala za výrazně kratší konec a podlehla 1/3 na sety. V zápase mezi Kristýnou Vykouřilovou a Denisou Peleškovou tedy již o nic nešlo. Denisa zápas vyhrála 3/1 a Otec Topo Praha zvítězil 3/0 na zápasy.


Ve druhém semifinále se naše béčko představilo proti úřadujícím mistryním a vítězkám základní části Haštal W Fotorobot Praha. Svou extraligovo/play-offovou premiéru si odbyla Dana Ondrejová, která v 1.zápase nastoupila proti Nikole Polanské. Dana se snažila a zápas si užívala, leč velká nervozita i herní vyspělost soupeřky byly na kurtu nakonec znát. Dana podlehla 0/3. Ve druhém zápase skvěle zahrála Paulina Krzywicka, jejíž soupeřkou byla Eva Feřteková, bronzová z MČR žen 2017. Paulina měla skvělý vstup do zápasu a v 1.setu soupeřku zaskočila. Druhý si Eva pohlídala, pak ale opět zaúřadovala skvěle bojující Paulina a dostala se do překvapivého vedení 2/1 na sety. Paulině pak bohužel došly síly a Eva si závěr zápasu a tedy i postup svého týmu do finále již pohlídala. Za rozhodnutého stavu se ještě Tereza Zdubová utkala s Hanou Vavříkovou, které po nevalném výkonu podlehla 0/3 na sety. Na béčko tedy čekal v neděli souboj o bronz proti našemu áčku.


Zápas o bronz ženy

Naše ženy si to ve vzájemném utkání rozdaly o bronz. Bohužel pro béčko se ukázala velká kvalita áčka, a tak se po výhře 3/0 na zápasy opět po roce raduje áčko z bronzu. V prvním zápase si hladce poradila Míša Čepová s Veronikou Šromovou. Verča neměla prakticky šanci a podlehla 0/3 na sety. Paulina, která včera podala perfektní výkon proti Feřtekové, se v zápase s Aďou nebyla schopna dostat do tempa a podlehla také poměrně hladce 0/3. Zápas Kristýny Vykouřilové a Terky Zdubové, který už o ničem nerozhodoval, nakonec vyhrála zkušenější Kristýna 3/2.

Sezonu nelze hodnotit jinak než pozitivně. Naše áčko potvrdilo předsezónní papírový předpoklad, že se jedná o 3. nejsilnější tým, což i potvrdil a naše béčko se hned v premiérové sezóně v extralize probojovalo do Play Off, což je rozhodně nad plán. Můžeme jen doufat, že příští sezóna bude podobně úspěšná! Mistryněmi se staly ženy z Otecu Topo Praha, které ve finále porazily obhájkyně titulu z Haštal W Fotorobot 2/0 na zápasy.

bottom of page