top of page

Martin Švec na PSA turnaji v argentinské Resistencii

Martin Švec se představil na druhém ze tří plánovaných turnajů v Jižní Americe v měsíci květnu. Tentokrát se přesunul na sever Argentiny do města Resistancia. Dle Martivých slov město vypadá velmi chudě, nicméně squashový turnaj s dotací $10000 se odehrává v naprosto špičkových

podmínkách. To dokazuje celoskleněný kurt a streaming, který je na stejné úrovni jako PSA TV.


Martin byl opět nasazen do hlavní soutěže a tentokráte si na soupeře musel počkat, neboť jej čekal jeden z kvalifikantů. Tím byl Mexičan Juan Gomez Dominguez. Martin nezačal příliš dobře a v prvním setu prohrával 5/10, když zbytečně spěchal ve hře dopředu, kde byl jeho soupeř velice silný. Navíc zbytečně kazil. Jakmile podržel míč ve výměně, okamžitě měl navrch a výsledek otočil na 11/10 a 12/11. První set však nakonec prohrál 12/14. I ve druhé sadě příliš spěchal a výsledkem byla prohra 6/11. Ve třetím setu konečně zpřesnil hru dozadu, nikam se nehnal a netrpělivý soupeř začal kazit. Navíc Martin přesnými voleji hru zrychloval a připravoval si dobré pozice pro zakončení. Set vyhrál 11/4. Stejně začal i čtvrtou sadu. Dostal se do vedení 6/1 a zdálo se, že již našel na soupeře recept. Bohužel však pod dojmem vedení uspěchal několik výměn, soupeř se chytil a nakonec set vyhrál 11/8 a celý zápas tak 3/1 na sety.


Svou tour Martin zakončí příští týden v hlavním městě Paraguaye – Asunciónu. Na Martina opět čeká jeden z úspěšných kvalifikantů.

bottom of page