top of page

Poslední juniorské áčko sezóny 2016/2017

V Praze se konal poslední juniorský turnaj kategorie A v této sezóně. Mezi nejstaršími dívkami se představila Tereza Zdubová a Ella Gálová. Lépe si vedla Tereza. Ta dokázala v prvním kole bez problémů porazit Zuzanu Janošíkovou 3/0. V boji o postup do finále se utkala s Denisou Rohunovou. Zápas to byl velmi vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti. Nakonec se vítězkou stala Denisa, a tak Terka bojovala o 3. místo. Její soupeřka byla Markéta Zemanová. S tou si dokázala poradit a celkově obsadila bronzovou pozici. To Ella měla těžkou soupeřku hned v předkole, kterou byla Tereza Šlehoferová. Na tu bohužel vůbec nestačila a podlehla ji 0/3. Posléze ji čekala už jen jedna soupeřka a tou byla Tereza Urbanová. Ella si dokázala spravit náladu a soupeřku porazila 3/0 na sety a celkově obsadila 9. místo.


O kategorii níže, tedy v G17 se představila už pouze Ella Gálová. V této kategorii bylo celkem 9 dívek a hrály se 3 skupiny. Následně hrály vítězky skupin o medaile, hráčky na druhých místech se utkaly o 4. -6. místo a poslední ve skupině se mezi sebou utkaly o 7. -9. místo. Ella začala výborně, když porazila 3/0 na sety Barboru Brodovou. V dalším utkání se představila znovu proti Tereze Šlehoferové a měla jí co oplácet. Oproti zápasu v G19, byl souboj velmi vyrovnaný a musel rozhodnout až pátý set, ve kterém nakonec zvítězila znovu Tereza. Ella tak skončila na druhém místě a zahrála si ve skupině o 4. – 6. místo. V této skupině si postupně dokázala poradit s Markétou Zemanovou 3/1 a poté s Eliškou Jičínskou 3/2. Její konečné umístění bylo tedy na 4. místě.


V další kategorii G15 nás reprezentovaly Ria Alexová a Alžběta Obrdlíková. Ria se po nevýrazných výkonech sice probojovala do semifinále, zde ale bohužel nestačila na odvěkou rivalku Kláru Hamáčkovou. Bohužel ani zápas o bronz Rianě nesedl a po prohře 1/3 na sety s Kateřinou Drábikovou se umístila na nepopulární bramborové pozici. To Bětka Obrdlíková sehrála první zápas v předkole proti Elišce Mecové. Té podlehla 0/3 na sety a spadla do platu o 9. – 16. místo. Zde jí jedna soupeřka skrečovala, a tak se utkala o 9. místo. Její soupeřkou byla Julie Trollerová. Na tu bohužel nestačila a podlehla jí 0/3. Celkově tedy Bětka obsadila 10. místo.


V kategorii B13 se představil Max Gál. Ten si v předkole dokázal poradit s Mikulášem Dufkem 3/0. O postup do semifinále bojoval s nasazenou jedničkou Vojtěchem Martinovským. Na toho nestačil a představil se v boji o 5. – 8. místo. Zde nejprve nestačil na Filipa Waltera, kterému podlehl 0/3. Následně však dokázal porazit 3/0 Mikuláše Jandu a turnaj zakončil na 7. místě.



V nejmladší kategorii G11 se představila Ella Pelikánová. Turnaje se zúčastnily pouze 4 hráčky, a tak se hrála skupina každá s každou. V prvním zápase měla Ella za soupeřku Karolínu Šrámkovou. Na tu nestačila a podlehla jí 0/3. Poté sehrála velmi vyrovnaný souboj s Anetou Sezemskou, kde musel rozhodnout až pátý set. V tom bohužel měla více štěstí Aneta, které se podařilo vyhrát 3/2. Nicméně to bylo vůbec poprvé, kdy se Elle podařilo Anetě sebrat hned dva sety. Poslední souboj sehrála s Nikolou Štěpánovou. Lépe si vedla Nikola, která dokázala vyhrát hladce 3/0. Ella tedy obsadila 4. místo.


Poslední kategorie, kde jsme měli zastoupení našich hráčů, byla kategorie B11. Nejlépe zde skončil Max Gál, který se probojoval až do finále. V tom už nestačil na Filipa Waltera a skončil tedy na 2. místě. Dobře si vedl i Max Pelikán, který v předkole dokázal ve svých šesti letech vyhrát svůj druhý turnajový zápas v životě. Další soupeři už byli pro Maxe nad jeho síly, a tak tedy obsadil 8. místo. O jedno místo níže skončil Patrik Beck. Ten nepřešel přes předkolo a představil se v soubojích o 9. – 12. místo, kde se mu podařilo porazit všechny své soupeře a dokráčel si tedy pro výborné 9. místo. Posledním naším hráčem byl Patrik Antony. Patrik nedokázal vyhrát v předkole, když svému soupeři podlehl po boji 1/3 na sety. Následně se mu nepodařilo vyhrát i další zápas. V posledním zápase si však zlepšil náladu a po vítězství 3/1 na sety turnaj zakončil na 11. místě.

bottom of page