top of page

Martin Švec na PSA turnaji v argentinské Mar del Platě


Martin má za sebou účast na prvním ze tří turnajů, které hraje v rámci tour po Jižní Americe. Turnaj s dotací $10 000 se konal v Mar del Platě v Argentině. Náš hráč byl do turnaje nasazený jako číslo 7. V prvním kole ho čekal nepříjemný soupeř, Kolumbijec Anders Herrera. Zápas celkově trval 72 minut a musel rozhodnout až pátý set. V něm měl nejdříve blíže k vítězství Anders, když už vedl 8/5. Následně se však více dařilo Martinovi a set a tedy i zápas dokázal dotáhnout do vítězného konce v poměru 11/9.

V utkání o postup do semifinále se postavil proti 106. hráči světa, kterým byl Joe Green. Zápas rozehrál lépe Joe a podařilo se mu vyhrát první set 11/8. Druhý set byl v režii Martina také v poměru 11/8. Třetí set byl zřejmě rozhodujícím a po velkém boji, který stál Martina až příliš mnoho sil, je Martin prohrál 10/12. Ve čtvrtém setu se naplno projevila Martinova únava z náročné cesty a těžkého prvního zápasu turnaje a trpělivě hrající Angličan si tak v pohodě pohlídal závěr zápasu. Martin tedy podlehl Joe Greenovi 1/3 na sety. Jeho cesta na prvním turnaji v Argentině tedy skončila ve čtvrtfinále.

Další turnaj s dotací $10 000 se koná také v Argentině, ale tentokrát ve městě Resistencia. Martin se v prvním kole hlavní soutěže představí proti hráči z kvalifikace a to ve středu 10.5.. Tour zakončí v Paraguayi na turnaji s dotací $10 000 také proti hráči z kvalifikace. Tento turnaj pro Martina začíná 17.5.

bottom of page