top of page

Oba extraligové mužské týmy v Play off!

Tento víkend se konalo poslední kolo extraligy mužů před závěrečným Play off. První dva zápasy se konaly v sobotu v Ostravě a na neděli se hráči přesunuli do Brna, kde sehráli jeden a zároveň poslední zápas základní části. Jistou účast v Play off už měl náš A tým. B tým o něj ještě musel bojovat. A hned v prvním zápase se jim podařilo podruhé v sezóně porazit největší soupeře Buldoky Praha. Každý tým vyhrál 2 zápasy, ale našemu týmu ve složení Matej Hrnčiřík, Vojtěch Ryba, Miroslav Celler a Jacob Dirnberger se povedlo získat o set více a díky tomu i vyhrál. Druhý zápas béčko sehrálo proti domácí Ostravě. I zde naši hráči dokázali vyhrát 2 zápasy. Tentokrát však prohráli na sety. Avšak už i to stačilo, aby se poprvé v historii probojovali do Play off! Sobotní zápasy A týmu, ve složení Daniel Mekbib, Rudolf Rohrmüller, Ondřej Uherka a Michal Jadrníček, byly vcelku jednoznačné. Nejprve si bez problémů poradili s Hradcem 4/0 na zápasy. Druhé utkání sehráli s Buldokama. Celkové skóre bylo také 4/0 na zápasy, když nejtěžší zápas dokázal Dan Mekbib vyhrát nad mistrem ČR Honzou Koukalem 3/2 na sety.


Nedělní utkání A týmu proti Ostravě bylo také velice důležité, neboť se rozhodovalo o tom, jestli se áčku povede skončit po základní části na prvním místě a obhájit tak loňské a předloňské prvenství. Naši hráči nezaváhali a se soupeřem z Ostravy si poradili 4/0 na zápasy. B tým poslední zápas sehrál se Strahovem. V tomto utkání bojovali naši hráči i za své kolegy z áčka. Každým uhraným vítězným zápasem usnadnili svým klubovým spoluhráčům souboj o prvenství po základní části. I zde naši hráči předvedli velmi slušné výkony a se soupeřem hráli 2/2 na zápasy. Bohužel stejně jako s Ostravou rozhodovaly sety, kterých získal více soupeř. Vše tedy nakonec vyšlo lépe, než jsme si vůbec mohli přát, a tak celkově tedy A tým obsadil v základní části mužské extraligy 2016/2017 první místo a B tým místo čtvrté. Díky tomuto umístění se týmy představí v semifinále Play off proti sobě, a tím tedy máme jistého finalistu!

Viktoria Brno Hanya x Buldoci Praha

Matěj Hrnčiřík - Jan Koukal 1/3

Vojtěch Ryba - Petr Martin 0/3

Miroslav Celler - Petr Marek 3/0

Jacob Dirnberger - Bye 3/0

Viktoria Brno Sportprofit x SCC Hradec Králové „A“

Daniel Mekbib - Tomáš Tóth 3/0

Rudolf Rohrmüller - Ondřej Ertl 3/0

Ondřej Uherka - Jakub Kosinka 3/1

Michal Jadrníček - Bye 3/0

Viktoria Brno Hanya x Corkers A - Ostrava

Matěj Hrnčiřík - Jakub Solnický 0/3

Vojtěch Ryba - Viktor Byrtus 0/3

Miroslav Celler - Ondřej Vorlíček 3/2

Jacob Dirnberger - Jakub Šichnárek 3/0

Viktoria Brno Sportprofit x Buldoci Praha

Daniel Mekbib - Jan Koukal 3/2

Rudolf Rohrmüller - Petr Martin 3/0

Ondřej Uherka - Petr Marek 3/0

Michal Jadrníček - Bye 3/0

Viktoria Brno Hanya x SC Strahov A - muži

Matěj Hrnčiřík - Mohammad Al Sarraj 0/3

Vojtěch Ryba - David Zeman 3/1

Miroslav Celler - Harry Londy 3/1

Jacob Dirnberger - Lukáš Jelínek 0/3

Viktoria Brno Sportprofit x Corkers A - Ostrava

Daniel Mekbib - Jakub Solnický 3/1

Rudolf Rohrmüller - Viktor Byrtus 3/1

Ondřej Uherka - Ondřej Vorlíček 3/0

Michal Jadrníček - Jakub Šichnárek 3/0

bottom of page