top of page

Martin Švec poražen ve Finále Seapiax PSA Lorient $5000


Martin Švec opět potvrzuje nepsané pravidlo kalendářního roku 2017, kdy se mu na domácích kurtech moc nedaří, ale jakmile hraje v zahraničí na turnajích PSA, tak jeho výkony rapidně rostou. To vše dokazuje i na aktuálně probíhajícím turnaji ve francouzském městě Lorient, kde se odehrává turnaj PSA s dotací $5000 a do kterého byl Martin nasazený jako číslo 3. Své nasazení Martin potvrdil čtvrtečním postupem do semifinále, kde si následně suverénně poradil s Edmonem Lopezem ze Španělska. Ve finále byl bohužel nad jeho síly 73.hráč světa Iker Pajares ze Španělska! Martin mu podlehl 0/3 na sety a ani na druhý pokus si tak titul na okruhu PSA nepřipsal.


V prvním kole turnaje si Martin po velice náročné cestě do poměrně špatně dostupného města poradil se Skotem Stuartem Georgem. Soupeř byl výrazně vyšší než Martin a Martinovi se i špatně hýbalo a dýchalo, a tak byl rád, že si připsal těžkou výhru ve třech setech.


Ve čtvrtfinále čekal na Martina těžší soupeř v podobě Emyra Evanse z Walesu. Martin se s Emyrem velice dobře zná, neboť s ním již několikrát hrál a vždy se jednalo o vyrovnané zápasy. Soupeř je taky znám svou arogancí a blokováním soupeřů. Fakt, že Martin Emyra nemá vůbec rád, jej možná vyburcoval ke skvělému výkonu. Zápas byl opět nečistý ze strany Emyra, ale Martin se nenechal vyprovokovat a naopak svou velice tvrdou hrou hranou ve vysokém tempu Emyra více a více frustroval! Martin si připsal důležité vítězství 3/1 na sety!


V semifinále čekal na Martina druhý nasazený a 108. hráč světa v jedné osobě, Edmon Lopez ze Španělska. Martin do zápasu doslova vlétl jak uragán! Během prvních dvou setů udělal jen jednu chybu a tak naprosto zaslouženě vedl 11/4 a 11/2. Ve třetím setu však začala pracovat nervozita a najednou se začaly kupit chyby a obraz hry se vyrovnal. Martin dokonce odvracel gameball, ale vše zvládl a po výhře 12/10 ve třetím setu se mohl radovat ze druhého postupu do finále turnaje PSA v kariéře!


Ve finále na Martina čekal přetěžký soupeř Iker Pajares ze Španělska. Iker měl na kontě již 3 tituly a aktuálně mu patří 73. místo na světovém žebříčku. To vše z něj dělalo jasného favorita finále. Martin tak šel do finále s tím, že nemá absolutně co ztratit. Iker se ale nakonec ukázal být příliš silným soupeřem a Martin mu podlehl 7/11, 5/11 a 7/11. Martina ve finále trochu limitovalo zraněné zápěstí ze semifinálového zápasu s Lopezem, a tak jej především mrzelo, že nemohl odehrát trochu důstojnější finále a Ikera více potrápit. I tak byl Martin ale více než jen spokojen s předvedenou hrou na turnaji a konečným výsledkem. Gratulujeme!

bottom of page