top of page

Dubnové turnaje kategorie A

Muži A v Obchodním centru Arkády

V Obchodním centru Arkády se konal mužský turnaj kategorie A. Nejlépe z našich hráčů skončil Martin Švec. Poprvé v životě byl nasazená jednička turnaje a to díky před nasazení z PSA žebříčku. Martin až do semifinále neztratil ani set. V následujícím boji o finále se představil proti Jakubu Solnickému. Lépe začal Kuba, který vyhrál první set v poměru 11/7. V tom druhém naopak kraloval Martin se skórem 11/1. Další dva sety skončili shodně 12/10, bohužel však v neprospěch našeho hráče a zápas skončil prohrou 1/3 na sety. Martin se tak ukázal v boji o 3. místo. V něm se představil proti Petrovi Martinovi. Lépe začal Petr, když vyhrál první dva sety. Následně však Martin více zpřesnil hru a snažil se míč držet v zadní části kurtu, díky čemuž nakonec celý zápas dokázal otočit a vyhrát 3/2 na sety. Celkově tedy Martin obsadil 3. místo. Michal Jadrníček skončil na 5. místě, což je jeho nejlepší výsledek v této sezóně. Michal první dva zápasy dokázal shodně vyhrát 3/0 na sety. Ve čtvrtfinálovém boji se představil proti Petrovi Martinovi. Na toho náš hráč nestačil a soupeři podlehl 0/3. Následně se představil v boji o 5. – 8. místo. První souboj sehrál s Petrem Zatřepálkem a dokázal ho vyhrát 3/1 na sety. Poslední zápas hrál Michal s Jaroslavem Čechem. Zápas byl velmi vyrovnaný a hráči se střídali ve vyhraných setech a tak musel rozhodnout až pátý set. V tom se lépe dařilo Michalovi. Celkově si tedy připsal 4 výhry a pouze jednu porážku. Jako poslední náš hráč se představil Matej Hrnčiřík. Ten měl hned v prvním kole za soupeře Kubu Solnického. Maťo nezačal vůbec špatně a první set dokázal vyhrát. To bylo ale vše a v celkovém součtu nakonec prohrál 1/3 na sety. Následně se představil v bojích o 17. – 32. místo. Zde si náš hráč poradil se všemi soupeři a neztratil ani jeden set. Celkově tedy obsadil 17. místo. Vítězem áčka se stal Jan Koukal.
Ženy A na Strahově


V Praze se konal i ženský turnaj kategorie A. Na něm se představily dvě naše hráčky Paulina Krzywicka a Klára Köhlerová. Lépe si vedla Paulina. Ta bohužel nestačila v prvním kole na pozdější vítězku Natálii Babjukovou, které podlehla 0/3 na sety. Následně se představila v boji o 9. – 16. místo. V tom si nejprve poradila 3/1 s Kateřinou Muchovou. Další souboj svedla s týmovou hráčkou Klárou. Zde se ji podařilo vyhrát 3/0. Poslední zápas Paulina také vyhrála a celkově se umístila na 9. místě. Klára skončila o dvě pozice níže, když v prvním kole nestačila na druhou nasazenou hráčku Hanu Vavříkovou. Svůj první zápas v zápasech o 9. – 16. místo dokázala Klára poměrně lehce vyhrát 3/0. Další souboj svedla s Paulinou, kde se více dařilo Paulině. Poslední zápas Klára odehrála s Michaelou Doležalovou. Zápas skončil vítězně pro naši hráčku v poměru 3/1. Nakonec tedy Klára obsadila 11. místo.

bottom of page