top of page

Domácí juniorský turnaj kategorie A - 5 vítězství pro náš klub

V Brně se konal juniorský turnaj kategorie A. Z našeho klubu se turnaje zúčastnilo celkem 16 hráčů a hráček. Celkově se povedlo vyhrát 5 kategorií!


G11

Této kategorie se již tradičně zúčastnily 4 hráčky. Mezi nimi byla i Ella Pelikánová, která nedala soupeřkám nic zadarmo, přesto se jí však ani jednu nepodařilo porazit a tak obsadila 4. místo.


B11

Hned 4 naši hráči se představili v této kategorii. Z toho 3 byli vůbec poprvé na turnaji. Nejlépe si vedl Max Gál, kterému se povedlo celý turnaj vyhrát. Největší souboj svedl v semifinále proti Filipu Walterovi, když zápas musel rozhodnout až pátý set. Další náš hráč Patrik Antony si zahrál předkolo a hned jeho první zápas byl úspěšně proměněn ve výhru 3/0. Další soupeři však už byli o hodně zkušenější, a tak Patrik nakonec obsadil pěkné 8. místo. O 3 místa níže, tedy na 11. místě se umístil Patrik Nicholas Beck. Ten bohužel nestačil v předkole na Martina Hlocha. Další zápasy se odehrávaly v pětičlenné skupině. Zde si Patrik připsal shodně 2 výhry a 2 prohry. I pro něj to byl první turnaj a nakonec jej ozdobil i výborným výsledkem. Jako poslední nováček se představil nejmladší člen výpravy Max Pelikán. Ten stejně jako Patrik nestačil v předkole na soupeře a představil se tedy také ve skupině o 9. -13. místo. Proti výrazně starším klukům podával teprve pětiletý Max nadstandartní výkony a dokonce se mu povedlo i jeden zápas vyhrát! Nakonec obsadil krásné 12. místo.


G13

Nejlépe si vedla Riana Alexová, která jako zkušená hráčka potvrdila svoje nasazení a celý turnaj vyhrála se ztrátou pouze jednoho setu ve finále proti Vendule Boháčové. Další hráčka Ella Pelikánová si zahrála předkolo. Po velmi vyrovnaných setech nakonec na soupeřku nestačila a podlehl jí 1/3. Následně se představila ve tříčlenné skupině o 9. – 11. místo. Zde jeden zápas vyhrála a jeden prohrála, což znamenalo 10. místo. Jako poslední se představila další naše nová hráčka Alžběta Obrdlíková. V předkole bohužel i díky velké nervozitě nestačila na Štěpánovou, které podlehla 0/3. Následně se představila ve stejné skupině jako Ella. Zde Bětka bojovala o každý bod a uhrávala pěkné výměny. Na soupeřky při své premiéře ale nestačila a obsadila konečné 11. místo.


B13

V této kategorii se z našich představil jen Sean Garcia. Sean musel hrát předkolo, kde se mu moc nevedlo a zápas prohrál 1/3. V dalších zápasech si však zlepšil náladu, poté co nedal soupeřům šanci a nakonec obsadil 9. místo.


B15

V této kategorii jsme měli zastoupení dvou hráčů. Lépe si vedl Sean Garcia. Ten dokázal vyhrát předkolo. V dalším kole se ale utkal s budoucím vítězem turnaje, kterému podlehl 0/3. V zápasech o 9. – 16. místo nejprve dokázal vyhrát 3/0. V následném zápase Sean vedl již 2/0 na sety, jenže soupeř se nevzdal a nakonec celý zápas otočil v jeho prospěch. Poslední zápas Sean prohrál a obsadil 12. místo. Další náš turnajový nováček, který se představil v této kategorii, byl Martin Veselý. První zápas byl pro Martina velmi těžký a stejně tak jako Bětka bojoval i Martin hlavně s nervozitou a po prohře 0/3 se stejně jako Sean představil v bojích o 9. místo. Zde se Martin více uvolnil a začal střádat větší množství bodů v každém dalším zápase, ke kterému nastoupil. Na soupeře to ale bohužel nestačilo a nakonec Martin obsadil krásné 14. místo.


G17

Nejlépe skončila Klára Köhlerová. Klára v předkole dokázala porazit spoluhráčku Ellu Gálovou 3/0. Následný boj o semifinále svedla s Terezou Šlehoferovou, na kterou bohužel nestačila. Další zápasy Klára zvládla a celkově tedy skončila na 5. místě. O jednu pozici níže skončila Terka Zdubová. Té se vůbec nedařilo, poté co v prvním kole překvapivě nestačila na Elišku Jičínskou. Poté si poradil s Vandou Lukavcovou 3/0. Následně ale opět tak trochu překvapivě podlehla Kláře 1/3 na sety a skončila tedy šestá. Nutno podotknout, že Terka je po dlouhé nemoci a snad se brzy vrátí do své klasické formy. Jako další se představila Ella Gálová. Ta v předkole nestačila na Kláru. Náladu si zlepšila v dalším zápase, který dokázala vyhrát. Poslední boj o 9. místo svedla s Tamarou Holzbauerovou. Zápas dospěl až do pátého setu, kde se více dařilo Tamaře, když jej vyhrála 12/10. Poslední naší hráčkou v této kategorii a dalším nováčkem byla Karolína Dusbabová. Kája měla velmi těžké soupeřky, ale snažila se a makala, co to jen šlo. Nakonec vždy zvítězily zkušenosti a Kája celkově obsadila pěkné 12. místo.


B17

Tuto kategorii hrál za náš klub jen nejvýše nasazený Marek Panáček. Marek Panáček si dokázal poradit se všemi soupeři a mohl slavit výhru. Avšak neměl to vůbec velké. Potýkal se s únavou a tak finálový souboj nebyl z jeho pohledu na 100%. Dokonce prohrával 1/2 na sety. Nepřipustil ale překvapení a zápas dokázal dotáhnout do vítězného konce.


G19

Další vyhraný turnaj do své bohaté sbírky přidala Míša Čepová. Celkem Míša odehrála čtyři zápasy a za celou dobu ztratila pouze jediný set a to s Denisou Rohunovou. Naopak se moc nedařilo Terce Zdubové, která si připsala na své konto dvě prohry a dvě výhry. Celkově to stačilo na 5. Místo. Terka ovšem určitě pomýšlela výše.


B19

Po zranění se představil na turnaji Vojta Ryba jako nasazený hráč turnaje číslo 2 turnaje. Do finále se mu podařilo postoupit bez ztráty setu. Finálový souboj svedl s Viktorem Byrtusem. Vojta nehrál vůbec špatně, ale na Viktora to bohužel nestačilo a Vojta skončil na druhém místě. Jako druhý hráč se představil Marek Panáček. Zápas předkola dokázal Marek bez problémů vyhrát. V následném boji ho však čekal Viktor. Marek odmakal celý zápas a nedal Viktorovi nic zadarmo. Na výhru to bohužel nestačilo. Následné dva zápasy Marek dokázal vyhrát a skončil na 5. místě.


B23

Kategorie se zúčastnili 3 hráči. Nejlépe skončil náš Vojta Ryba, který oba své zápasy vyhrál bez ztráty setu. Jako druhý se představil Dominik Knap, který se po půl roce vrátil z Ameriky, kde se naplno věnuje svému snu dostat se do NHL a tak pro nás bylo potěšením, že nezanevřel i na squash. Na Vojtu nestačil, ale druhý zápas s Benjaminem Bergerem byl o dost vyrovnanější. Všechny sety skončily velmi těšně. Nakonec Dominik na soupeře nestačil po tuhém boji 1/3 a obsadil 3. místo.


Výsledky z celého turnaje naleznete ZDE.


bottom of page