top of page

Martin Švec na PSA Montreal Open $25000

Po turnaji ve Winnipegu se Martin přesunul do Montrealu, kde doufal, že se mu na poslední chvíli podaří dostat do kvalifikace zdejšího PSA Montreal Open s datací $25000, což by byl jeho dosavadní největší turnaj, na který by se dostal. Martin byl dlouho na druhé pozici na čekací listině, ale trpělivost i štěstěna zajistily, že se večer před začátkem turnaje dozvěděl, že díky odhlášení jednoho z domácích hráčů se do turnaje dostal. Los byl však nemilosrdný, neboť za soupeře mu byl určen bývalý světový hráč č.33 Eric Galvez z Mexika!


Martin nastoupil do utkání s tím, že nemá co ztratit a to mělo na jeho výkon velice dobrý vliv. Od počátku hrál rychle a tvrdě a nedával Ericovi moc příležitostí k jeho technické hře. Sám zakončoval vydařenými dropy a soupeře překvapivě přehrával. Získal oba dva první sety shodným poměrem 11/5. Ve třetím setu pokračoval ve stejném duchu až do stavu 8/6. Tam se zřejmě zalekl vítězství, trochu zazmatkoval, udělal první nevynucené chyby v zápase a set nakonec ztratil 10/12. Začátek čtvrtého setu mu ale vyšel na výbornou. Vydařenými a vypracovanými výměnami si vytvořil náskok 4/0 a následně 8/3, na což již soupeř nedokázal odpovědět a Martin si tak za 50 minut těžké dřiny připsal jedno z nejcennějších vítězství v kariéře a hlavně postup do finále kvalifikace. Tam narazil na dalšího Mexičana a hráče nasazeného v kvalifikaci jako č.1 Alfréda Avilu.


I v tomto zápase Martin neměl co ztratit a od začátku zápasu podával dobrý výkon. V prvním setu držel krok do stavu 5/5. Následně se rozhodl, že zkusí štěstí a riskantní hrou set ztratil 5/11. Do druhého setu šel s vědomím, že se s aktuálně 54.hráčem světa dá hrát vyrovnaně a po vyrovnaném průběhu se set dostal do stavu 9/9. Zde mu chybělo trošku štěstí a bohužel prohrál 9/11. Třetí set měl identický průběh a Martin se dokonce poprvé dostal do vedení v průběhu setu, ale opět jej zradila koncovka a po 31 minutách odešel z kurtu jako vítěz Alfredo.


Martin může být se svým představením ve Winnipegu a Montrealu více než spokojen a připíše si i výrazný bodový zisk, který by jej měl posunout poprvé v kariéře mezi TOP 150 hráčů světového rankingu!


Martinovi gratulujeme za vzornou reprezentaci klubu a ke skvělým výsledkům!

bottom of page