top of page

Naši hráči na Mistrovství Slovenska ve squashi 2017

Týden po MČR ve squashi mužů a žen 2017 má za sebou vrchol sezóny i slovenský squash! Mistrovství Slovenska ve squashi mužů, žen a juniorů se letos konalo v IMET centru v Bratislavě a poznalo staronové šampiony. Mezi ženami získala svůj již třetí titul Andrea Malinová, která je i reprezentantkou našeho klubu! Je třeba dodat, že slovenský ženský squash se dlouhodobě potýká s kvalitou a nejinak tomu bylo i letos. Turnaje se zúčastnilo jen 10 žen a Aďa si při vším respektu k ostatním soupeřkám ani trochu nezahrála. Důkazem je fakt, že i ve finále uštědřila soupeřce kanára.


To mezi muži bylo vše jako vždy otevřené a favorit na titul bylo hodně - Marek Maník, Tomáš Tóth, Matej Hrnčiřík a obhájce titulu Miro Celler. Los svedl do semifinále Tomáše Tótha s naším Mirem Cellerem. Bohužel pro Mira by Tomáš mnohem lépe připravený a Mirovi tak překazil jeho pokus o mistrovský hatrick. I ve druhém semifinále jsme měli zastoupení v osobě Mateje Hrnčiříka, který se utkal s Markem Maníkem. Zápas byl neuvěřitelně vyrovnaný a dlouhý. Po hodině a 33 minutách především brutální fyzické dřiny se radoval ten zkušenější, tedy Marek Maník. Naši borci se tak utkali o třetí místo. Na Matejovi se projevila obrovská únava z předešlého dne, čehož dokázal Miro využít a zápas získal poměrně hladce ve svůj prospěch, a tedy získal i bronz. Ve finále všichni očekávali, že se Marek bude trápit stejně, jako se trápil Matej, Marek však všechny vyvedl z omylu a běhal snad ještě více než v předešlém dni. Tomáš Tóth byl po celý zápas aktivnější a nakonec po skvělé bitvě trvající hodinu a 27 minut se mohl radovat ze svého druhého titulu, prvního po sedmi letech.

Výsledky

ženy

1. Andrea Malinová

2. Lucia Eckerová

3. Hana Ivančíková

muži

1. Tomáš Tóth

2. Marek Maník

3. Miro Celler

bottom of page