top of page

MČR mužů, žen a masters 2017 - 1.hrací den

Dnes se v Praze rozehrálo jubilejní 25. mistrovství České republiky ve squashi mužů a žen za hojné účasti našich klubových hráček a hráčů! A rozjezd to nebyl vůbec špatný. Všech 5 mužů i 3 ženy vyhráli své úvodní zápasy a radovali se z postupu mezi nejlepších 16. V osmifinálových zápasech jsme dokázali uspět ve 4 případech a tak zítra máme zastoupení ve 3 mužských čtvrtfinále a v jednom ženském!


Dan Mekbib coby turnajová jednička zažil pohodový vstup do turnaje. Nejdříve si vyzkoušel zápas na skleněném kurtu proti Jakubu Zapalovi a následně si stejně snadno poradil s Dominikem Dubským. V boji o semifinále jej čeká juniorská naděje českého squashe Viktor Byrtus!


Martin Švec měl papírově těžší soupeře, ale na výsledkách to nebylo znát. První zápas odehrál v tréninkovém tempu proti Marku Lapáčkovi a poté se taktéž představil na celoskleněném kurtu v Galerii Harfa proti nepříjemnému soupeři Jaroslavu Čechovi. Tomu však nedal absolutně šanci a zítra jej v boji o semifinále čeká odvěký rival Jakub Solnický z Ostravy!


Ondřej Uherka sice není plnohodnotným členem klubu, ale již přes deset let u nás hostuje a na MČR se mu zatím daří výborně. V prvním kole mu příliš nevzdoroval Petr Zlámal a ve druhém kole si hladce poradil s Markem Koutníkem. Zítra na něj ve čtvrtfinálovém zápase čeká turnajová trojka Petr Martin.


Jako poslední se ve čtvrtfinále představí Kristýna Vykouřilová! Ta se do čtvrtfinále na MČR žen dostala vůbec poprvé a zítra ji ve čtvrtfinále čeká největší favoritka turnaje Anna Serme. Na cestě do svého premiérového čtvrtfinále si Kristýna nejdříve lehce poradilo s Lucií Luksovou. V osmifinále na ni čekala klubová spoluhráčka Veronika Šromová. Kristýna byla v průběhu zápasu, ve kterém byla jasnou favoritkou značně nervózní, čehož Verča využila hlavně v prvním setu, který pro sebe získala. Poté se již Kristýna trochu více zkoncentrovala a mohla tak slavit svůj první postup mezi top 8 žen na MČR!


VEŠKERÉ ČTVRTFINÁLOVÉ A SEMIFINÁLOVÉ ZÁPASY SE V SOBOTU ODEHRAJÍ NA CELOSKLENĚNÉM KURTU V GALERII HARFA A VŠICHNI JSTE ZVÁNI PODPOŘIT NAŠE HRÁČE!


Verča Šromová se v prvním kole utkala ve velké bitvě se Soňou Brabcovou. Verča nakonec odehrála skvělý zápas a ve svých 23 letech tak po výhře 3/1 slavila svůj vůbec první postup mezi top 16 žen na MČR! Zde na ni čekala klubová spoluhráčka Kristýna, které podlehla 1/3 a zítra ji v bojích o 9.-16. místo čeká Denisa Rohunová.


Úspěch ve svém vůbec prvním zápase na MČR dospělých zaznamenal benjamínek naší výpravy teprve šestnáctiletá Tereza Zdubová, která si ve svém 1. zápase poměrně hladce poradila s Denisou Linhartovou 3/0 na sety. Ve druhém kole narazila na turnajovou trojku Terezu Svobodovou. V prvních dvou setech měla ze soupeřky přílišný respekt a do zápasu se dostala až v setu třetím, kdy už bylo pozdě a Terka tedy prohrála 0/3. V zítřejším zápase o 9.-16. místo ji čeká Anežka Stockelová.


Poměrně povedené zápasy má za sebou i Michal Jadrníček, který oba své zápasy sehrál v Galerii Harfa. V tom prvním si poradil s vždy nepříjemným soupeřem Jakubem Stupkou 3/0. V tom druhém se postavil turnajové pětce Jakubu Solnickému a sehrál jeden ze svých životních zápasů. Michal sice po hodině hry podlehl 1/3, ale jeho výkon byl více než nadprůměrný a to hlavně z taktického hlediska. Michal zahrával místy až neuvěřitelně kvalitní údery a k tomu podával jeho stabilně nadprůměrný fyzický výkon. Zítra jej v bojích o 9.-16. místo čeká Jaroslav Čech.


Posledním zástupcem, který byl dnes ve hře, byl Jan Ryba. Honza si v prvním kole i přes nepříliš ideální výkon poměrně kontrolovaně poradil 3/0 na sety s Filipem Kočárkem. V zápase druhém se Honza utkal na skleněném kurtu s Davidem Zemanem. Honza byl bohužel až příliš nervózní, což se projevilo i na jeho výkony, kdy ho nejenže neposlouchala ruka, ale strádal i fyzicky. Po nepovedeném výkonu se Honza musí spokojit s zápasy o 9.-16.místo, kde na něj čeká Roman Kubričan.


Zítra se do MČR zapojí i hráči z kategorie masters a na kurtech tedy budou k vidění i Tomáš Havlík (muži 35+), Miroslav Ryba (muži 50+), Pavel Krajsa (muži 55+) a Dana Ondrejová (ženy 35+). Všem držíme palce!!!


Kompletní výsledkový servis naleznete zde:


Časový harmonogram zápasů zde:

bottom of page