top of page

Extraliga muži - třetí hrací víkend

Předposlední hrací víkend extraligy mužů se konal u nás v Centru Viktoria a bylo se opravdu nač dívat. Přijelo několik zahraničních hráčů a i naše béčko mělo svoji posilu - Bena Grindroda z Nového Zélandu. První sobotní zápas rozehrál náš „A“ tým ve složení Dan Mekbib, Martin Švec, Ondra Uherka a Michal Jadrníček proti vedoucímu týmu soutěže Strahovu v sestavě se dvěma hráči z TOP 80 PSA. Soupeři byli nad síly našich hráčů, kteří dokázali vyhrát pouze jediný zápas, konkrétně Ondra si poradil s Jardou Čechem. První zápas tedy áčko prohrálo 1/3. To náš „B“ tým ve složení Ben Grindrod (NZL), Honza Ryba, Miro Celler a Matěj Hrnčiřík měl za soupeře Hradec Králové a jednalo se o veledůležité utkání s ohledem na souboj o play off. První zápasy Maťo a Ben vyhráli bez problémů 3/0. Následně se moc nezadařilo Honzovi a ani Mirovi. Honza uhrál alespoň set, a tak naši kluci vyhráli 2/2 na zápasy, když v celkovém součtu získali o jeden set více než Hradec. V odpoledním zápase se “béčkaři“ představili proti přemožitelům „A“ týmu Strahovu. Utkání rozehrál Maťo s Davidem Zemanem. Jejich zápas trval přes 70 minut a konečným vítězem se nakonec stal po výborném výkonu náš hráč. To však bylo ze strany týmu Hanya vše, ale celková prohra 1/3 na zápasy byla splněním cíle. Áčko se odpoledne představilo proti Ostravě, kde náš tým nezaváhal a se soupeřem si poradil v poměru 4/0 na zápasy a spravil si tak náladu z dopolední prohry.


Další utkání se konala v neděli. Zde se naše týmy nejprve střetly ve vzájemném zápase. Lépe nakonec ze souboje vyšlo áčko, když vyhrálo 3/1 na zápasy a jediné vítězství béčka zaznamenal po velké bitvě s Michalem Jadrníčkem Matej Hrnčiřík. Odpolední zápasy se odehrály proti stejným soupeřům, se kterými naše týmy odehrály úvodní sobotní utkání. Nejprve nastoupilo „B“ opět proti Hradci. Stejně jako v předešlém střetnutí si dokázali Maťo a Ben poradit se soupeři bez problémů 3/0. Následně se konala mála, ale důležitá, změna výsledku, když Honza na rozdíl od soboty dokázal porazit Ondru Ertla 3/0. Miro bohužel opět prohrál se svým slovenským rivalem Tomášem Tóthem. Naše béčko ale mohlo slavit celkovou výhru 3/1 a důležité body v boji o první postup do play off v historii. Jako poslední nastoupilo „Áčko“ v odvetném zápasu proti Strahovu a po sobotní prohře 1/3 jim mělo co oplácet. Jako první se odplata povedla Michalovi, když porazila Davida Zemana 3/2 a 13/11 v pátém setu. Nutno podotknout, že Michal prohrával 5/10 v pátém setu, ale zápas nevzdal a nakonec dokázal senzačně odvrátil 5 matchballů a zvítězit 13/11. Po něm nastoupil Dan proti světové sedmdesátce Mangaonkarovi z Indie. Mahesh nebyl v moc dobrém rozpoložení po dopolední porážce 2/3 od Koukala a toho Dan dokázal výborně využít, když po skvělém výkonu soupeře zdolal 3/0. Takže další odplata byla na světě. A to nebylo ani zdaleka vše! Skvělý výkon předvedl i Martin a nezůstal tak pozadu za svými spoluhráči. Jeho soupeřem byl 79. hráč světa Carlos Cornes ze Španělska. Carlos vyhrál první set 11/9, stejně jako všechny sety v sobotu. Jenže to od něj bylo vše. Zbytek zápasu patřil Martinovi, když nejprve ve druhém setu uštědřil soupeři kanára. Další dva sety vyhrál shodně 11/7 a slavil svou úplně první výhru v kariéře proti hráči ze světové Top 100. Jako poslední nastoupil Ondra. Ten jen dokončil výborné odpoledne našeho týmu a opět si hladce poradil s Jardou Čechem a znovu vyhrál 3/0. Nakonec se tedy ze sobotní prohry se Strahovem v poměru 1/3 vyklubala nedělní výhra 4/0 a tedy třetí výhra víkendu.


Velký dík patří všem fanouškům našich týmů, kteří dorazili v sobotu i v neděli a vytvořili pronaše hráče parádní atmosféru. Odměnou jim věřme byly předvedené výkony našich hráčů i hráček!!!!!


Fotogalerii z obou hracích dnů naleznete v sekci Galerie.


Oběma týmům gratulujeme k velmi dobrým výsledkům!Viktoria Brno Sportprofit x SC Strahov A - muži

Daniel Mekbib - Mahesh Mangaonkar 3/0

Martin Švec - Carlos Cornes 3/1

Ondřej Uherka - Jaroslav Čech 3/0

Michal Jadrníček - David Zeman 3/2

Viktoria Brno Hanya x SCC Hradec Králové „A“

Ben Grindrod - Marek Manik 3/0

Jan Ryba - Ondřej Ertl 3/0

Miroslav Celler - Tomáš Tóth 1/3

Matěj Hrnčiřík - Jakub Kosinka 3/0

Viktoria Brno Hanya x Viktoria Brno Sportprofit

Ben Grindrod - Daniel Mekbib 1/3

Jan Ryba - Martin Švec 0/3

Miroslav Celler - Ondřej Uherka 0/3

Matěj Hrnčiřík - Michal Jadrníček 3/1

Viktoria Brno Sportprofit x Corkers A - Ostrava

Daniel Mekbib – Jakub Solnický 3/1

Martin Švec – Viktor Byrtus 3/0

Ondřej Uherka – Ondřej Vorliček 3/0

Michal Jadrníček – Jakub Šichnárek 3/1

Viktoria Brno Hanya x SC Strahov A - muži

Ben Grindrod - Mahes Mangaonkar 0/3

Jan Ryba - Carlos Cornes 0/3

Miroslav Celler – Jaroslav Čech 1/3

Matěj Hrnčiřík - David Zeman 3/2

Viktoria Brno Sportprofit x SC Strahov A - muži

Daniel Mekbib - Mahesh Mangaonkar 1/3

Martin Švec - Carlos Cornes 0/3

Ondřej Uherka - Jaroslav Čech 3/0

Michal Jadrníček - David Zeman 0/3

Viktoria Brno Hanya x SCC Hradec Králové „A“

Ben Grindrod - Marek Manik 3/0

Jan Ryba - Ondřej Ertl 1/3

Miroslav Celler - Tomáš Tóth 0/3

Matěj Hrnčiřík - Jakub Kosinka 3/0

bottom of page