top of page

Poslední turnaje kategorie A před MČR

Muži A


Poslední turnaj mužů kategorie A před MČR se konal v Ostravě na centru Fajne a nejlépe si vedl Dan Mekbib, který bez ztráty setu dokázal celý turnaj vyhrát a připsal si v této sezóně již třetí vítězství na mužském A turnaji. Za Danem se nejlépe umístil Ondra Uherka, který ve čtvrtfinále tak trochu překvapivě nestačil na Viktora Byrtuse, kterému podlehl 0/3 na sety. V zápasech o 5.-8. místo si dokázal poradit s Honzou Rybou 3/1 a v posledním zápase vyhrál poté, co mu zápas skrečoval Martin Švec. Ondra tedy skončil na 5. a Martin Švec na 6. místě. Martin se o postup do semifinále utkal s Ondrou Ertlem a k velkému překvapení všech na něj nestačil a stejně jako Ondra i Martin ve čtvrtfinále prohrál 0/3. Martinovi další zápas skrečoval Pavel Sládeček ml. a Martin naopak poslední zápas skrečoval Ondrovi. O jedno místo hůře skončil Honza Ryba, který si první dvě kola bez problémů se svými soupeři poradil, ale ve čtvrtfinále nestačil na týmového kolegu Dana Mekbiba, s nímž prohrál 0/3 na sety. V zápase o 5.-8. místo Honza nestačil na Ondru Uherku a po vyrovnaném průběhu podlehl 1/3. Poslední zápas mu skrečoval Pavel Sládeček ml. a Honza obsadil 7. místo. Našim posledním zástupcem v turnaji byl Michal Jadrníček, který hned v prvním kole prohrál s Pavlem Sládečkem ml. 0/3. Nutno podotknout, že Michal byl zraněný a také proto své ostatní zápasy skrečoval. Nakonec obsadil 30. místo.


Ženy A


Ženský turnaj se konal v Opavě na AB Squash Centru. Nejlépe skončila Kristýna Vykouřilová, která obsadila skvělé 3. místo. Kristýna první dva zápasy vyhrála shodně 3/2. V boji o finálovou účast už ale nestačila na Kristýnu Fialovou. Zápas o třetí místo ji skrečovala Tereza Svobodová a tak Kristýna slaví první umístění na bedně v této sezóně. Další naše hráčka Paulina Krzywicka skončila na 7. místě. Paulina prohrála ve čtvrtfinále také s Kristýnou Fialovou. Bohužel se jí nedařilo ani v dalším utkání, když nestačila na Denisu Rohunovou, které podlehla 0/3. Náladu si zpravila až v posledním zápase o 7. místo, jenž vyhrála 3/2 a 11/9 v pátém setu. Další naší zástupkyní byla Tereza Zdubová, která však měla přetěžký los. Už v předkole se utkala s Natálií Babjukovou, která se po pár letech vrátila z USA. Tereza na soupeřku nestačila a podlehla jí 0/3 na sety. V dalším zápase se Tereze podařilo porazit Markétu Wernerovou 3/0, ale v následným boji o 17. místo nestačila v pětisetové bitvě na Dominiku Kejíkovou a obsadila tak konečné 18. místo. Poslední naše hráčka Dana Ondrejová v předkole podlehla na Anetě Kumstové 0/3. Další dva zápasy se Daně také moc nevydařily a tak nakonec obsadila 22. místo.


Poslední prověrkou před MČR mužů a žen bude v posledním únorovém víkendu extraliga, která se koná v našem Centru Viktoria. Tak neváhejte a přijďte podpořit naše hráče a hráčky!

bottom of page