top of page

Vydařená sobota na MČR juniorůPo velmi nepovedeném vstupu do letošní republiky se tentokráte všem našim hráčům a hráčkám již vedlo lépe a v zítřejších zápasech budeme bojovat o 3 tituly a 2 bronzy!


Naše nejmladší účastnice Ella Pelikánová zakončila finálovou skupinu ve své kategorii proti Anetě Sezemské! Ella podala svůj nejlepší výkon a Anetce vzala poprvé v kariéře set! I tak ji ale nakonec nestačila a na MČR juniorů obsadila v kategorii dívek do 11 let výborné 4.místo! O jednu kategorii výše se utkala s Klárou Novákovou, které po boji podlehla 0/3. O konečné 13.místo se utkala se Zuzanou Outratovou a Ella podala snad svůj nelepší výkon v dosavadní kariéře. Proti své o více než o hlavu větší soupeřce byla skvěle na nohách, hrála nádherné lajny a konečně i drop shoty! Po skvělém boji sice nakonec podlehla 1/3, ale výkon na kurtě těšil nejen ji, ale i všechny její podporovatele a trenéry. Ella se tak s MČR juniorů rozloučila krásným 14.místem v kategorii dívek do 13 let!


V této kategorii se v sobotu představila i největší favoritka Ria Alexová. Ta si bez problému lehce poradila se Sofií Hasknotzovou a Evou Klimešovou a v neděli ji čeká finále proti Vendule Boháčové, kde bude velkou favoritkou na zisk titulu. V kategorii do 15 let čekal Riu pouze jeden zápas a to s Alžbětou Dufkovou. Po 1.velice špatném setu, kde se Ria prakticky ani nehýbala nakonec nalezla své tempo, začala hrát více do zadních rohů a soupeřku v pohodě přehrála. Zítra se tedy představí v boji o 9.místo.


V kategorii do 17 let se Míša Čepová představila nejdříve proti Nele Rekové. Tu doslova přejela a zajistila si tak postup do finálové skupiny o 1.-3.místo. Zde se odpoledne utkala s zřejmě nejtěžší soupeřkou Terezou Širokou. Míša vstoupila do zápasu sebevědomě a brzy se ujala vedení 2/0 na sety. Poté si ovšem vybrala trochu slabší a nervóznější chvilky a o vítězství musela ještě dlouze zabojovat. Vše si ale pohlídala a zítra ji tak k zisku titulu stačí porazit jakýmkoliv poměrem Terezu Šlehoferovou.


Terka Zdubová se v kategorii do 17 let představila pouze v zápase s rivalkou Markétou Zemanovou. Všichni jsme očekávali vyrovnaný boj, ale Terka potvrdila skvělou formu a nakonec si bez sebemenších potíží připsala vítězství 3/0. Zítra ji v zápase s Vandou Lukavcovou stačí výhra pro zisk 4.místa. V kategorii do 19 let, na kterou po pátku upjala veškeré své síly, se Terka v semifinále utkala s největší favoritkou Kristýnou Fialovou. Terka bojovala a místy se ji dařilo i soupeřku přehrát, to ale nestačilo a skvěle hrající Kristýna si zajistila finálovou účast po výhře 3/0. Terka se tak o bronz utká s další velkou rivalkou Denisou Rohunovou.


Mezi chlapci do 17 let se Marek Panáček ve snad nejočekávanějším zápase dne utkal s Benjaminem Bergelem. Marek od začátku zápasu dřel a hrál skvěle takticky proti favoritovi zápasu a výrazně staršímu soupeři. Jako zásadní se ukázalo být, že Marek Benymu vnutil svůj agresivní pojem hry a tak se po skoro hodinovém obrovském boji mohl radovat z postupu mezi nejlepší 4. Zde ovšem ve večerním semifinále narazil na těžký kalibr v podání Viktora Byrtuse a po poradě s trenéry se raději rozhodl takticky šetřit síly na nedělní boje. Prohrál tedy lehce 0/3 a v zápase o bronz jej čeká Matyáš Dufek. Těžký ranní zápas s Bergelem poznamenal Markův semifinálový výkon ve své hlavní kategorii do 15 let proti Adamu Jirouškovi. Marek byl doslova na pokraji svých sil a chvílemi byl i apatický. I přesto se mu nakonec povedlo vyškrábat poslední zbytky sil a tuto velice nelehkou situaci zvládnout. Nutno podotknout, že Adam vycítil šanci a hrál více než jen dobře a Marek si tedy musel sáhnout více na dno, než čekal. Po skvělém boji si ale nakonec zajistil finálovou účast, kde se utká s tradičním soupeřem Karímem Farragem.


Vojta Ryba se v bojích o 5.-8.místo v kategorii chlapců do 19 let utkal s Adamem Sinkulem. Vojta nastoupil přes převládající bolesti kyčle, nicméně jeho soupeř neměl vůbec chuť hrát a tak se po nekoukatelném zápase, ve kterém Vojta, hrající zhruba na 15%, dostal celkem 10 bodů a mohl se tak těšit z postupu do zápasu o 5.místo proti Matouši Sochůrkovi.

bottom of page