top of page

Czech junior open 2017 - Marek Panáček vítěz kategorie B15


Ve dnech 20.-22.1.2017 se v Praze na centrech Hector, Hamr a Step Hotel konal mezinárodní turnaj Czech Junior Open 2017. Zúčastnilo se jej přes 230 hráčů z 28 zemí a již třetím rokem je považován za mezinárodní juniorský turnaj nejvyšší kategorie - super série. Squash Viktoria reprezentovalo celkem 9 hráčů.

V nejmladší kategorii si svou premiéru na mezinárodním turnaji odehrál Max Gál. Sbíral zde cenné zkušenosti, ale na vyhranější hráče jeho hra zatím neplatila a nakonec obsadil 7. místo.

V kategorii do 13ti let se představil Sean Garcia Carmona. Z hlavní soutěže bohužel vypadnul hned v úvodním duelu s výše nasazeným Ukrajincem Olegem Pozdnyakovem. Následně se probíjel v plate a nakonec mu patřilo konečné 23.místo.

Starší sestra Maxe, Ella Gálová, opět startovala ve vyšší kategorii GU15. Ella bohužel nestačila ve čtvrtfinále na kvalitní soupeřku z Belgie Marie-Amélie Callebaut po setech 11:9, 12:10, 7:11 a 15:13. V dalších utkání již nedokázala najít potřebnou motivaci pro výhru a skončila na 8. příčce. Ve stejné kategorii startovala ještě druhá slovenská hráčka našeho klubu Klára Köhlerová, která trošku překvapivě nestačila na Maďarku Hannah Chukwu, a tak ve čtvrtfinále její účast v hlavní soutěži skončila. V závěrečném duelu přehrála právě Ellu a umístila se na 7.příčce.

Turnaj opět vyšel ve výborné formě Marku Panáčkovi v kategorii chlapců do 15ti let. První dva zápasy byly spíše v tréninkovém tempu, ale ve čtvrtfinále se potrápil s bojujícím Haroldem Castiauxem (BEL), když s ním ztratil třetí set. Naštěstí našel recept a zvrátil utkání ve svůj prospěch a v semifinále se mohl střetnout s katařanem Waleedem Zamanem. Byl to velmi dynamický a pohledný zápas, ve kterém naštěstí Marek vůbec nepolevil a zaslouženě si vybojoval již druhé finále na super sérii! Ve finále jednoznačně potvrdil své nasazení v turnaji jako hráč číslo 1 a špatně hrajícímu Moru Vinogradovi (ISR) nedal žádnou šanci a odváží si Prahy ten nejcennější kov!

V GU17 jsme měli dvě zástupkyně našeho klubu. Dobře hrající Tereza Zdubová sice poprvé porazila svou rivalku z Rakouska Katarinu Glavic 3/1, ale ve čtvrtfinále se o senzaci nepostarala a nestačila na nasazenou dvojku, Polku trénující v Anglii, Karinu Tyma. Terce se po mírném zranění stehna nedařilo ani v dalších dvou duelech a obsadila 8. místo. O kolo dále se dostala Michaela Čepová, která narazila v semifinále na nasazenou jedničku ze Švýcarska Ambre Allinckx. Byl to velice rychlý a fyzicky náročný zápas, ale Míša neustále musela dohánět mírný náskok soupeřky. Ta si však koncovku vždy pohlídala a ve třech setech naši hráčku přehrála. V boji o třetí místo Míša nehrála v takové pohodě jako semifinále a podlehla i soupeřce z Dánska Klaře Møller 1:3.

V nejprestižnější kategorii chlapců do 19ti let jsme měli také dva zástupce, kteří se dokonce vzájemně utkali hned ve druhém kole. Lépe hrající byl nakonec Vojtěch Ryba, když Šimona Maťase zdolal po vyrovnaných setech 11:9, 11:9, 7:11 a 11:8. Šimon nedokázal najít vůbec žádnou chuť ani motivaci do další hry a všechna svá utkání prohrál, což je velká škoda. Na Vojtu čekal ve řtvrtfinále velmi nepříjemný soupeř Sanjay Jeeva (BEL). První dva sety byly v naprosté koncentraci a plné skvělých vyrovnaných výměn o čemž hovořilo i skóre 1:1. V dalších setech měl však soupeř častokrát velké štěstí při úderech, což Vojtu rozhodilo a zápas nakonec prohrál. Vojta se po další výhře a jedné prohře umístil na 6. místě.

Všem našim hráčům gratulujeme za předvedené výkony a veříme, že to byla kvalitní prověrka formy před nadcházejícím mistrovstvím ČR juniorů, které nás čeká na začátku února v Praze!

bottom of page