top of page

Turnaje dospělých v lednu

Muži A


První mužský A turnaj v roce 2017 se konal v Praze na Sport centru Evropská. Nejlépe si vedl Dan Mekbib, který dokráčel až do fínále bez ztráty setu. Ve finále měl za soupeře Jana Koukala, kterému bohužel podlehl 1/3 na sety a obsadil tedy 2. místo. Pro Dana může být další pozitivní zprávou to, že se s největší pravděpodobností v příštím měsící stane novou českou jedničkou. Další hráč Ondra Uherka obsadil 4. místo poté, co v semifinále po velmi vyrovnaném průběhu nestačil 0/3 na Jana Koukala. O 3. místo se utkal s Petrem Martinem, na kterého bohužel také nestačil a připsal si další prohru 0/3. Kvalitní výsledek přidal i Honza Ryba, který obsadil 6. místo. Ten nestačil ve čtvrtfinále na Honzu Koukala. Nejlepší zápas předvedl v dalším zápase, když se představil proti Ondřejovi Ertlovi. Honzovi se podařilo vyhrát 3/1. O 5. místo však nestačil na Jakuba Solnického. Mezi osm nejlepších se dostal i Michal Jadrníček. Ten o postup do semifinále nestačil na týmového kolegu Dana. V zápasech o 5. - 8. místo se mu moc nedařilo a poté, co se mu nepodařilo získat ani jeden set, skončil na konečném 8. místě. Na turnaji se představil i Martin Švec, který bohužel pro bolest stehna musel po prvním vyhraném zápase zbytek turnaje skrečovat.


V pondělí Martin Švec a Ondra Uherka odlétají do Francie na turnaj s dotací 10 000$, kde se oba představí v kvalifikaci.


Ženy A

Turnaj žen se konal také v Praze. Zde jsme měli pouze jednu jedinou zástupkyni a tou byla Kristýna Vykouřilová. Kristýny měla první kolo volné a o postup mezi osm nejlepších se utkala s Anetou Kumstovou. Aneta vyhrála první set, ale to bylo jediné, co jí Kristýna povolila a zápas vyhrála 3/1. V dalším zápase se utkala s Hanou Vavříkovou. Na tu bohužel naše hráčka nestačila a soupeřce podlehla 0/3. V zápasech o 5. - 8. místo se nejprve utkala s Veronikou Gaultier, s kterou vedla už dokonce 2/0 na sety. To bohužel nestačilo a nakonec prohrála 2/3. Poslední zápas jí skrečovala Tereza Elznicová, a tak Kristýna obsadila 7. místo.


Muži C

V Praze na Strahově se konal i mužský C turnaj, kde jsme měli jednoho zástupce a tím byl Anton Giertli. Na toho hned v prvním kole čekal nepříjemný soupeř. Tím byl Petr Podaný, který byl nasazenou 2 turnaje. Ten však nedorazil, a tak náš hráč postoupil bez boje. V dalším zápase se představil proti Pavlu Brožovi. Tento zápas musel rozhodnout až pátý set, který skončil v neprospěch Antona. V zápase o 9. - 16. místo si hned zahrál další pětisetovou bitvu proti Jiřímu Škopovi. Na toho bohužel také nestačil a prohrál 2/3. Zápasovou bilanci si vylepšil poté, co v následujícím zápase porazil Lukáše Vrbu 3/0 na sety. Poslední zápas Anton skrečoval a obsadil 14. místo.


Mužský turnaj kategorie C se konal i v Ostravě. Zde si nejlépe vedl Tomáš Havlík. Ten si v prvním kole poradil po pětisetové bitvě s Markem Červkem. V dalším kole začal dobře proti Jaroslavu Štěpaři, když vyhrál první set. Zápas se mu ale bohužel nepovedlo dotáhnout do vítězného konce a prohrál 1/3. Následně se utkal o 9. - 16. místo. Zde si nejprve poradil s Tomášem Sigmundem 3/0 na sety. Jeho dalším soupeřem byl Marcel Ujfaluši, na kterého nestačil a zápas skončil 0/3 v neprospěch našeho hráče. Turnaj však Tomáš zakončil vítězně, když porazil Jakuba Slavíčka 3/1 a mohl se radovat z 11. místa. Další hráč Michal Štěpán prohrál hned v prvním kole s Jaroslavem Štěpařem 0/3. Nedařilo se ani v následujícím zápase o 17. - 32. místo, když nastačil v pěti setech na Marka Červka. Pátý set skončil 11/13. Michalovi se následně podařilo vyhrát další dva zápasy. Nejprve si poradil 3/1 s Pavlem Dziakem a následně 3/0 s Pavlem Cigánkem. Turnaj zakončil zápasem o 25. místo, kde nestačil na Roberta Svrlanskýho 2/3 na sety. Náš poslední zástupce na turnaji byl Pavel Krajsa. Pavel si v prvním kole zahrál s Jiřím Duškem. Na toho bohužel nestačil a prohrál 0/3: V dalším zápase se utkal s Filipem Noskem, se kterým svedl vyrovnaný boj. Zápas nakonec Pavel prohrál 1/3. O 25. - 32. se utkal Martinem Suchým, kterého dokázal porazil a mohl slavit první výhru na turnaji. V předposledním zápase se utkal s Robertem Svrlanským, na kterého nestačil a prohrál 1/3. Avšak i Pavel zakončil turnaj výhrou 3/0 nad Pavlem Cigánkem a nakonec obsadil 27. místo.


Výsledky z turnajů naleznete zde: muži A, ženy A, muži C-Ostrava, muži C-Praha


Všem hráčům gratulujeme!


bottom of page