top of page

British junior open 2017

V termínu 2. - 6.1.2017 se tři naši hráči zúčastnili nejprestižnějšího juniorského turnaje na světě, British Junior Open 2017, ktérý se odehrál v anglickém Sheffieldu.


V porovnání s celosvětovou konkurencí se nakonec dle umístění nejvíce dařilo v kategorii BU15 Marku Panáčkovi, který obsadil konečné 26. místo. Marek byl nasazen jako 17/32 a v prvním kole zdolal Muhammada Khana z Anglie 3:0. V následujícím duelu se utkal s výše nasazeným (5/8) Duncanem Lee z Malajsie. Marek se ujal vedení 1:0 na sety a 10:8 ve druhém, zde však přišel zlom utkaní, když set nedokázal vyhrát a následná ztráta koncentrace už mu nedovolila se vrátit do tempa v úvodním setu. Byla to veliká škoda, neboť se Lee dostal až do finále turnaje.

Jedinou zástupkyní našeho klubu byla Michaela Čepová, která byla v kategorii do 17ti let nasazená jako 17/32. Míša si v prvním kole poradila až na drobné zaváhání v úvodním setu s Američankou Caroline Baldwin 3:0. Podobně jako Marek však nestačila ve druhém kole na hráčku z Kanady Emmu Jinks nasazenou jako 9/16. Po vyrovnaných prvních dvou setech a jednoznačné výhře 11:3 ve třetím to vypadalo na zvrat utkání. Soupeřka se však vrátila zpátky do hry a čtvrtý set patřil ji. Míša se bohužel opět potýkala se zdravotníma komplikacema a turnaj nakonec celý nedokončila. Patřilo ji tak konečné 32. místo.


V nejstarší kategorii BU19 náš klub reprezentoval Vojtěch Ryba nasazený jako 17/32. Ten měl hned v úvodním duelu pro něj sice známého, ale velmi silného soupeře ze Skotska, Patricka O’Sullivana. Vojta do utkaní šel s velkou koncentrací a nasazením. Z počátku hra vypadala velice slibně a koncentrovaně, jenže v závěru každého setu udělal vždy pár nevynucených chyb, což v téhle vyrovnané hře nakonec rozhodlo a Vojta se po setech 10/12, 9/11 a 7/11 loučil s hlavní soutěží již v 1. kole. V následujícím plate o umístění 33.-64. se dvěma výhrama a dvěma prohrama posunul na konečnou 39. příčku.


Je třeba vzpomenout, že se naši hráči utkali opravdu se světovou špičkou a snažili se předvést co nejlepší výkon. Fenomenální soupeři z Egypta, kteří ovládli 6 z 8 možných kategorií sice patří opět úctyhodný obdiv, ale jejich nepřemožitelnost sílí především v dívčích kategoriích. U chlapců se dá možná hovořit o částečném ukončení jejich nadvlády, neboť v kategorii do 13ti let a hlavně 19ti let něměli po letech žádného svého zástupce na medailoých pozicích.


Doufáme, že naši hráči posbírali spoustu cenných zkušeností a přejeme další kvalitní výsledky v novém roce 2017.


Výsledky z celého turnaje naleznete ZDE.

bottom of page