top of page

Daniel Mekbib ve finále na PSA

Prvního turnaje roku 2017 se zúčastnili Martin Švec, Daniel Mekbib a Jan Ryba. Jednalo o turnaj PSA s dotací $5000. Nejlépe si vedl Dan, který prohrál až ve finále. Nutně podotknout, že Danovi přál los, když sice v prvním kole zdolal nasazenou šestku Seana Conroye z Irska 3/0 na sety, ale v následném zápase se měl utkat s nasazenou dvojkou Christophem André z Francie, který bohužel pro bolest v zádech musel skrečovat už v průběhu prvního zápasu. I tak Dana nečekal lehký soupeř a tím byl Robert Dadds. Nakonec se mu podařilo bez problému vyhrát 3/0 a mohl se radovat ze svého čtvrtého semifinále na okruhu PSA. O finále si zahrál s Dimitrim Steinmannem ze Švýcarska. V semifinále Dan nepředváděl svůj nejlepší squash a hlavně hra dopředu se mu moc nedařila. V zadní části kurtu ale dokázal zahrát několik vítězných úderů a po výhře 3/0 na sety se mohl radovat ze svého prvního finále na PSA v kariéře. Zde ho čekal velmi těžký soupeř a tím byl Němec Jens Schoor. Jens předváděl výbornou hru, na kterou bohužel Dan nestačil, a tak obsadil výborné druhé místo. Tuto sezonu se do finále PSA turnaje probojoval už i Martin Švec a Ondřej Uherka a tak to vypadá, že brzy bychom se mohli dočkat dalšího českého hráče, který vyhraje titul na PSA.


Martin Švec měl hned v prvním kole velmi těžkého soupeře Benjamina Auberta z Francie. Martin předváděl vynikající squash a díky velké trpělivosti se mu povedlo zápas vyhrát 3/1. Ve čtvrtfinále narazil na nasazenou trojku turnaje Dougieho Kempsella ze Skotska. Zápas se hrál ve vysokém tempu, ještě o třídu vyše než Martinův první zápas. Bohužel pro Martina Dougie hrál velmi dobře, prakticky nekazil a Martinovi nedal mnoho šancí. Porazil ho nakonec 3/0 na sety, ale především první dvě sady nebyly z Martinovy strany vůbec špatné.


Nedařilo se jen Honzovi, který nedokázal vyhrát zápas ve finále kvalifikace se skotským hráčem Jamiem Hendersonem. Honza nezačal dobře a brzy prohrával 0/2 na sety. Až ve třetím setu změnil hru a soupeři nedal vůbec šanci, když set vyhrál v poměru 11/1. Bohužel na tento set nedokázal navázat a celkově prohrál 1/3.


Všem hráčům přejeme hodně úspěchů v novém roce!


Výsledky z celého turnaje naleznete ZDE.

bottom of page