top of page

Prosincové turnaje Muži A, Ženy A a Muži C


Muži A

Poslední mužský turnaj kategorie A v tomto roce se konal u nás v Centrum Viktoria. Mezi muži jsme měli 5 zástupců. Nejlépe si vedl Daniel Mekbib, který postoupil až do finále bez ztráty setu. Ve finále narazil na Jakuba Solnického, který si v semifinále překvapivě poradil s Petrem Martinem. Dan nezačal moc dobře a brzy s Kubou prohrával 1/2 na sety. Poté Dan začal hrát více trpělivě a na kurtě začínal mít navrch. Nakonec zápas vyhrál 3/2 na sety po výsledku 11/9 v pátém setu. Dan tedy vyhrál již své druhé „Áčko“ v této sezóně. Na 4.místě skončil Jan Ryba, který si o postup do semifinále zahrál s dalším naším hráčem Michalem Jadrníčkem. Honza nakonec vyhrál 3/0 na sety a mohl se radovat z prvního semifinále této sezóny. V semifinále ale nestačil na Dana Mekbiba, kterému podlehl 0/3. Stejným poměrem skončil i jeho zápas o 3.místo, když nestačil na Petra Martina a obsadil konečné 4.místo. Další tři naši hráči si rozdělili sedmé, osmé a deváté místo. Nejlépe dopadl Matěj Hrnčiřík, který si v zápase o postup do čtvrtfinále poradil s Ondrou Ertlem 3/2 na sety. Maťo vedl už 2/0 na sety, poté Ondra výrazně zpomalil tempo hry a dotáhl na 2/2. Jenže poslední set byl v celý v režii Maťa a po výsledku 11/2 mohl začít slavit postup mezi osm nejlepších. Zde se střetl s Kubou Solnickým, na kterého bohužel nestačil a podlehl mu 0/3. V zápasech o 5. – 8. místo si nejprve zahrál s Viktorem Byrtusem. Maťo byl po předchozích zápasech unavený a na soupeře nestačil. Poslední zápas si zahrál s domácím Michalem Jadrníčkem a turnaj zakončil vítězstvím 3/1 na sety. Na osmém místě tedy skončil Michal. Ten nejprve o postup do semifinále nestačil na Honzu Rybu a poté na Jaroslava Čecha. S Jardou hrál velmi vyrovnaný zápas, když nejprve vedl 2/1 na sety. V pátém setu měl Michal celkem 5 matchballů, ale ani jeden z nich bohužel nedokázal proměnit, a tak prohrál 2/3 na sety a 12/14 v pátém setu. Jako poslední se představil Vojtěch Ryba. Vojta si připsal pouze jedinou prohru a to s Petrem Martinem 0/3 na sety. Další zápasy si nejprve poradil s Ondrou Pavelkou 3/0 na sety. Následně se představil proti Petru Veselému. Zápas pro něj nakonec skončil vítězně poměrem 3/2 na sety. Poslední zápas o 9. místo mu skrečoval Petr Zatřepálek, a tak Vojta obsadil 9. místo.


Ženy A Stejně jako mužský turnaj tak i ženský se konal v našem Centrum Viktoria. Nejlépe si vedla Paulina Krzywicka, která skončila na 7. místě, poté co o postup do semifinále nestačila na Evu Feřtekovou, které podlehla 2/3 na sety. Následně nestačila na Dominiku Kejíkovou, se kterou uhrála ještě o set méně, tudíž prohrála 1/3. Poslední zápas ji skrečovala Petra Václavková. O dvě místa hůře, tedy devátá skončila Kristýna Vykouřilová. Ta hned v prvním zápase překvapivě podlehla Dominice Kejíkové. Kristýna prohrávala již 0/2 na sety, ztrátu se jí ale povedlo dotáhnout, avšak poslední pátý set nebyl úspěšný a nakonec skončil 4/11 v neprospěch naší hráčky. Další zápasy si Kristýna už pohlídala. Napřed porazila spoluhráčku Veroniku Šromovou 3/1 na sety, poté Karolínu Uhrinovou 3/0. A o 9. místo si poradila s Terezou Širokou taktéž 3/0 na sety. 13. místo obsadilo Tereza Zdubová. Ta si v předkole poradila s Lucií Luksovou bez problému 3/0. Následně ji čekala týmová spoluhráčka Paulina Krzywicka, na kterou ve velmi vyrovnaném zápase nestačila po setech 11/13, 10/12 a 3/11. V bojích o 9. – 16. Místo se Terka nejdříve představila proti Karolíně Uhrinové. Zápas byl vyrovnaný, ale nakonec skončil prohrou naší hráčky 1/3 na sety. V dalších dvou zápasech si Tereza připsala vítězství, když napřed porazila další týmovou hráčku Veroniku Šromovou 3/0 a poté Romanu Adámkovou 3/1. Poslední naší hráčce Veronice Šromové patří 15. Místo. Poté, co v osmifinále nestačila na Hanu Vavříkovou, ji čekaly spoluhráčky Kristýna a Tereza, se kterými prohrála. O 15. místo ji zápas skrečovala Aneta Kumstová.


Muži C

V Olomouci se konal mužský turnaj kategorie C. Turnaje se zúčastnili i 3 naši hráči Michal Štěpán, Tomáš Havlík a Aleš Tchuř. Nejlépe skončil Michal, který prohrál na turnaji pouze jediný zápas a to ve čtvrtfinále, když nestačil na Jiřího Duška, kterému podlehl 1/3 na sety. Poté se utkal o 5. – 8. místo nejprve se svým spoluhráčem Tomášem. Toho porazil 3/0 na sety a mohl tak bojovat o 5. místo. V posledním zápase mu však soupeř skrečoval, a tak se mohl radovat z 5. místa. Jako druhý nejlépe skončil Tomáš, který svedl souboj ve čtvrtfinále s budoucím vítězem turnaje Jaroslavem Kaletou, na kterého nestačil a podlehl mu 0/3 na sety. Dále se utkal s Michalem, který jej porazil 3/0. Tomáš tedy bojoval o 7. místo. Zde si poradil s Miroslavem Sikorou 3/0 na sety a obsadil krásné 7. místo. Jako poslední se na turnaji představil Aleš Tchuř. Ten však hned v prvním kole nestačil na Lumíra Klimka, když zápas skončil 0/3 v neprospěch našeho hráče. V zápasech o 17. – 32. místo mu nejprve skrečoval Vlastimil Vyroubal. Následně hrál Aleš s Jaroslavem Bělohlávkem, kterému podlehl 0/3. Nedařilo se i v dalším zápase, když prohrál 1/3 s Jaroslavem Krátkým. Jako poslední zápas mu byl skrečován a nakonec Aleš obsadil 23. místo.


Všem hráčům a hráčkám, gratulujeme ke skvělým výsledkům!

bottom of page