top of page

PSA ASB Prague Classic 2016 - Česká Republika

Od čtvrtka 1.12.2016 se konal v Praze PSA turnaj s dotací 5 000$. Nejprve se představili v kvalifikaci bratři Rybovi a Matěj Hrnčiřík. Jako první nastoupil Vojta Ryba, který měl za soupeře velkého rivala Viktora Byrtuse. Vojta se na kurtě spíše hledal a zápas se mu vůbec nevyvedl, když prohrál 0/3 na sety. Poté se představili proti sobě Honza s Matějem. Vítězem se nakonec stal Honza v poměru 3/0. Tudíž o postup do hlavní soutěž si ve večerních hodinách zahrál pouze Honza. Zde se představil proti Lewisu Doughtymu. Honza velmi trpělivě a přesnou hrou nedával soupeři možnost k útoku a zápas poměrně lehce vyhrál 3/0. Los mu poté v hlavní soutěži přiřadil Emyra Evanse z Walesu.


Dále se v hlavní soutěži představil ještě Dan Mekbib a Martin Švec. Dan měl za soupeře Davida Zemana a Martin hráče z kvalifikace Sebastiana Bonmalaise z Francie. Jako první se na kurtu představil Honza. V prvním setu pokračoval v trpělivé hře, která jej zdobila v kvalifikaci a stačilo málo a set mohl i vyhrát. V dalších setech začal zbytečně spěchat a dělat chyby. Nakonec Honza prohrál 0/3 a skončil v prvním kole. To Dan si s přehledem poradil s Davidem Zemanem, kterému nedal žádnou šanci a vyhrál 3/0 na sety. Jako poslední nastoupil Martin a nečekal ho vůbec lehký soupeř. První set Martin vyhrál díky trpělivé hře 11/4. Poté začal trochu vymýšlet a to nepřineslo své ovoce a set prohrál 10/12. V dalších setech se Martin vrátil ke hře z prvního setu a svůj zápas vyhrál 3/1 na sety, ikdyž po velkém boji.


O postup do semifinále se Dan utkal s Lancem Beddoesem z Nového Zélandu. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný o čemž svědčí i výsledky prvních dvou setů, které skončily 13/15 a 13/11. Třetí set Lance vyhrál 11/4. Ve čtvrtém setu Dan už prohrával 7/10, ale zápas nevzdal a všechny matchbally svého soupeře odvrátil a set vyhrál 13/11. V pátém setu Dan pokračoval ve své hře a povedlo se mu po 63 minutách zápas dotáhnout do vítězného konce. Po skončení zápasu se začal na stejném kurtu připravovat Martin, jehož soupeřem byl Kyle Finch z Anglie. Stejně jako Danův zápas i ten Martinův byl velmi vyrovnaný už od začátku. První set byl v režii Martina. Další dva sety bohužel nedopadly pro Martina dobře a prohrál je zejména proto, že byl chvilkama na kurtu rozhozený výkonem rozhodčího. Ve čtvrtém setu se vrátil ke své hře a zápas stejně jako Dan dokázal dotáhnout do vítězného konce v poměru 3/2 na sety a taktéž po 63 minutách. Oba se tudíž dostali do semifinále a někteří už začali pomýšlet jaké by to bylo mít české finále na mezinárodní scéně.


O finále se jako první začal pokoušet Dan, když jeho soupeřem byla nasazená 1 Carlos Cornes ze Španělska (79. místo na PSA). Bohužel, Dan na svého soupeře neměl a podlehl mu 0/3. Poté nastoupil Martin a jeho soupeř byl Novozélanďan Evan Williams (88. místo na PSA). Martinovi utekl začátek a se soupeřem prohrával již vysokým poměrem, avšak poté začal zpomalovat hru. Bohužel ztrátu už nedokázal dohnat a první set prohrál 9/11. V druhém setu se Martin nechytil a prohrál jej velmi lehce. Třetí set měl odlišný průběh, když Martin hrál zase výbornou hru a set urval v poměru 11/8. Další set byl stejně jako předchozí velmi vyrovnaný, ale tentokrát měl víc štěstí na konci Evan a zápas proti Martinovi vyhrál tedy 3/1 na sety.


Vítězem turnaje se nakonec stal přemožitel Dana Carlos Cornes, který porazil Evana Williamse 11/7, 13/11, 11/8.


Všem hráčům gratulujeme za výborné výsledky!!

Na své straně měli hráči i ty nejmladší klubové fanoušky z rodu Havlíků :)

bottom of page