top of page

Mistrovský turnaj mužů B

Včera se v Centru Viktoria uskutečnil mistrovský turnaj mužů kat. B pod hlavičkou ČASQ. Zúčastnilo se jej 52 hráčů z celé ČR včetně šesti hráčů z našeho klubu. Vítězem turnaje se stal Jaroslav Čech, nasazený jako č.1. Z našich hráčů dopadl nejlépe Vojta Ryba, který nestačil ve finále právě na Jardu, kterému podlehl ve finále 0/3. Na cestě za druhým místem Vojta porazil m.j. Michala Valentu 3/1 a v semifinále Petra Steinera, jenž je asistentem reprezentačních juniorských trenérů, v poměru 3/1. Vojta si i tak vylepšil své maximum na mužských B turnajích a obsadil vynikající 2. místo.

Druhým nejlépe umístěným naším hráčem se stal Michal Štěpán, který obsadil 19. místo. Michal bez problémů vyhrál první kolo. Ve druhém kole narazil na nakonec třetího Dominika Dubského, Po prohře si spravil náladu a po dvou výhrách se dostal mezi 20 nejlepších. O finále platu svedl velký souboj s tradičním soupeřem Martinem Kollárem. V zápase už Michal vedl 2:0 na sety, avšak Martin to nevzal a bohužel pro Michala zápas otočil. Poslední zápas Michalovi skrečoval Lukáš Kamp, a tak mu patří 19. místo. Jen o pár míst hůře skončil Tomáš Havlík. Ten v prvním kole svedl velký souboj s Tomášem Wronou. Tomáš sice vedl 2/0 na sety, ale Wrona zápas zdramatizoval a nakonec skončil výhrou našeho Tomáše tím nejtěsnějším možným výsledkem 3/2 a 11/9 v pátém setu. Ve druhém kole se představil proti pozdějšímu vítězi turnaje Jaroslavovy Čechovi. Tomu podlehl 0/3. V platu Tomáš svůj první zápas bez problémů vyhrál 3/0. Jeho dalším soupeřem byl Martin Kollár. Po velkém boji a setech 12/10, 9/11. 9/11 a 8:11 ale nakonec Tomáš prohrál 1/3. Ještě větší boj svedl v dalším kole, když jeho soupeř byl Libor Přibyl. Stejně jako v prvním kole vedl Tomáš 2/0 na sety. Zápas měl podobný průběh s tím rozdílem, že tentokrát neměl Tomáš v pátém setu tolik štěstí jako v prvním kole - na soupeře nestačil a podlehl mu 2/3 a 8/11 v pátém setu. Jeho poslední zápas skončil výhrou a mohl se radovat z konečného 23. místa.

Svého vůbec prvního turnaje pod hlavičkou ČASQ se zúčastnil Anton Giertli a hned si připsal i první výhru poměrem 3/1. Ve druhém kole už však nestačil na svého soupeře a po vyrovnaných setech mu podlehl 1/3. V platu si napřed zahrál se svým spoluhráčem Michalem Štěpánem. Tomu po velkém boji nakonec podlehl 0/3. V zápasech o 29. – 32. místo Anton prohrával 0/2 na sety, nic však nevzdal a zápas dokázal vybojovat ve svůj prospěch. V posledním zápase se měl utkat s Markem Panáčkem, který mu zápas skrečoval a Anton na svém prvním turnaji skončil na 29. místě.

Stejně jako u Antona i pro našeho juniora Marka Panáčka šlo o premiérový turnaj mezi muži, a tak se dalo předpokládat, že bude hlavně sbírat zkušenosti. Svůj první zápas zvládl a postoupil mezi 32 nejlepších. Tam však nestačil na nakonec čtvrtého Petra Steinera. Bohužel pro zdravotní potíže musel zbytek turnaje skrečovat a obsadil 30. místo. Jako poslední se představil Filip Rozprým. Hned v prvním kole si zahrál pětisetový zápas, který bohužel skončil v jeho neprospěch. V dalším zápase na něj čekal další těžký soupeř Jaroslav Sezemský, kterému podlehl 0/3 na sety. V posledním zápase turnaje si však zlepšil náladu, když vyhrál 3/1 na sety proti Michalu Šomanovi. Nakonec tedy obsadil 49. místo.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Fotogalerii z turnaje v sekci Galerie.

bottom of page