top of page

Nordic junior open


Od 7.-9.10. hostovalo švédské Malmo první ze série velkých juniorských mezinárodních turnajů Nordic Junior Open 2016. Turnaje se zůčastnilo bezmála 280 hráčů z těmeř všech koutů Evropy. Squash Viktoria Brno reprezentovalo pět našich hráčů.

Nejmladší účastkyní celé výpravy byla jedenáctiletá Riana Alexová hrající kategorii GU13. Na turnaj jela sbírat především zkušenosti a poznávat nové soupeřky. Předvedla však zde skvělé výkony a zaslouženě ji patří 8. místo! Více zkušenější a o rok starší Ella Gálová si zahrála starší kategorii než ji ve skutečnosti náleží a to GU15. Ta se zkušenějších soupeřek vůbec nezalekla a po vyrovnaných duelech si vybojovala 8. příčku. Marek Panáček hrající kategorii U15 jel na turnaj nasazený na pozici číslo 1. Měl veliké ambice, ale i částečnou tíhu, aby nasazení potvrdil. Od prvního duelu předváděl skvělé bojovné výkony, ale v semifinále nestačil na lépe hrajícího Francouze Toufika Mkhalfiho, kterému podlehl 1:3. Nakonec si však spravil chuť a vybojoval 3. místo což je pro něj zatím nejlepším umístěním na evropském okruhu turnajů nejvyšší kategorie tzv. supersérie. V kategorii dívek do 17ti let za náš klub bojovala Michaela Čepová. Bohužel však Míša bojovala více sama se sebou a se svým opětovným zraněním a z turnaje si odváží 9. pozici. V nejprestižnější kategorii chalapců do 19ti let nastoupil Vojtěch Ryba, který se dle vlastních slov úplně nesešel na turnaji s formou a hned v úvodním duelu si nepříjemě natáhnul tříslo. Podobně jako Míša i on se více trápil se zraněním než se soupeři a patří mu tak konečné 12. místo.

Všem našim hráčům děkujeme za kvalitní reprezentaci, jak našeho klubu, tak i českého squashe v zahraničí a přejeme co nejrychlejší regeneraci a plno dalších úspěchů!

Za výpravu trenér Jan Břeň

bottom of page