top of page

Ukončení a zhodnocení sezóny 2015/2016

Tak jako každý rok i letos jsme squashovou sezónu 2015/2016 zakončili tenisovým turnájkem ve čtyřhrách a grilovačkou!!!

Na místě také proběhlo zhodnocení sezóny 2015/2016 a musíme konstatovat, že se pro náš klub jednalo o velice úspěšnou sezónu. Jako zajímavost můžeme uvést vůbec první mistrovský titul Vojtěcha Ryby v kategorii chlapců do 19let. Zajímavost spočívá ve faktu, že tím prodloužil sérii neporazitelnosti našich klubových hráčů v této nejprestižnější juniorské kategorii, která započala již v roce 2009 vítězstvím našeho současného trenéra Romana Švece. Na něj navázal dvěma tituly Dan Mekbib, poté pro sebe získaly 2 tituly i Martin Švec a následoval jej dvěmi výhrami i Jan Ryba. Kromě Vojty Ryby se juniorskými mistry ČR staly ještě Rianka Alexová v nejmladší kategorii dívek do 11 let a Míša Čepová v kategorii dívek do 17 let. Dalším obrovským úspěchem je stříbrná medaile z ME družstev do 17 let v Belgii, na kterém se podílela jako česká jednička Míša Čepová a jako reprezentační trenér Honza Břeň. Dalším velkým úspěchem na reprezentačním poli bylo vítězství našich mužů na druhodivizním týmovém ME, které prakticky znamená teprve podruhév historii postup mezi top 8 týmů Evropy pro příští rok! Dan Mekbib a Martin Švec se na vítězství týmu podepsali stoprocentní bilancí ze svých zápasů, což bylo pro tým obrovským přínosem. Martin Švec se také ještě dříve v tomto roce probojoval do svého prvního mužského finále na MČR, které bylo živě přenášeno na stanici Nova sport. Martin bohužel podlehl již tradičnímu šampionovi Janu Koukalovi, kterému v semifinále podlehl i Daniel Mekbib, který ale nakonec obhájil skvělou bronzovou pozici z loňského šampionátu. Nejlépe z našich žen si vedla Marika Doubravová, která na MČR obsadia skvělé šesté místo a vyrovnané výsledky podávala vlastně celou sezónu! Co se našich extraligových týmů týče, tak muži obhájili výborné druhé místo, když nestačili jen na hvězdami nabytýtým Buldoků Praha! Naše ženy si oproti loňské sezóně pohoršily o jednu pozici. Zisk bronzových medailí je však vzhledem k předsezónímů oslabení týmů naprosto nečekaným a fantastickým výsledkem. O ještě větší šok se postaraly naše prvoligové hráčky, které nejen že 1.ligu vyhrály, ale uspěly i v baráži apřísští rok tak budem mít dva týmy jak v extralize mužů, tak i v extraize žen!!! V týmové soutěži juniorů do 15 let pak naši hráči přidali ještě jednu bronzovou medaili!!! Jako úspěšnou můžeme hodnotiti premiéru našeho třetiligového družstva Viktoria Brno Bástr Teamu, který obsadil taktéž bronzovou pozici!

Tituly jsme získavali nejen na squashových kurtech, ale i na poli akademickém. Gratulujeme Ing. Marice Doubravové, Ing. Romanu Švecovi, Ing. Miroslavu Cellerovi a Bc. Petru Paletovi.

Mezi tolika velkými úspěchy je i nespočet těch menších, a tak si velkou pochvalu zaslouží prakticky každý hráč!!! Ta patří i všem trenérům, kteří se do přípravy hráčů zapojili a fyzioterapeutovi Danovi Kratochvílovi.

Zbývá ještě doplnit, že tenisový turnaj ovládl Roman Švec s parťákem Filipem Rozprýmem, když si ve finále hladce poradili s dvojicí Marek Panáček a Jan Ryba.

Nyní je již čas na odpočinek po náročné sezóně a přípravu na tu novou.

bottom of page