top of page

2.Prázdninové Déčko ovládl po gigantické finálové bitvě Jirka Pinka

Druhá srpnová neděle patřila v Centru Viktoria 2.prázdninovému Déčku. Jelikož jsme se trefili do slunečného letního víkendu, na turnaji se představilo nakonec “jen“ 12 statečných. Turnaj jsme tak rozdělili do dvou fází. Tou první byly čtyři skupiny po třech hráčích, kde se hrálo na dva vítězné sety. Tři nasazení hráči – Jirka Pinka, Tomáš Havlík a Alda Tchuř bezproblémově potvrdili svá nasazení a skupinovou fází prošli beze ztráty setu. To čtvrtý nasazený David Neugebauer svedl velkou skupinovou bitvu s benjamínkem turnaje Maxem Pelikánem, když prohrál vyrovnaný 1.set 10/12, ve druhém však Max udělal spoustu zbytečných chyb. Ve třetím naopak David a skupinu D tak opanoval Max Pelikán.


Druhá fáze turnaje se hrála na tři vítězné sety a hráči se na základě umístění ve skupinách rozdělili do tří pavouků. V pavouku o 9.-12. místo byla nakonec po výhře 3/1 na Davidem Vágnerem a 3/0 nad Gui Bourélym nejúspěšnější Ella Pelikánová.

V pavouku o 5.-8.místo, kde se představili všichni hráči, kteří skončili ve svých skupinách na 2.místě, jasně dominoval David Neugebauer. Ten si poradil ve třech setech s Pavlem Tupcem a následně ve čtyřech setech s Edou Kočvarou.

V prvním semifinále turnaje se utkal Jirka Pinka s Alešem Tchuřem. Jirka Aldu doslova přejel a zajistil si místo ve finále. To ve druhém semíčku měl sice celou dobu mírně navrch Tomáš Havlík, ale v zápase s Maxem Pelikánem se rozhodně zapotil víc, když ve třetím setu dokonce odvracel gameball. Nakonec z toho však byla taktéž výhra ve třech setech. V zápase o bronz si s mladým Maxem ve třech setech poradil Alda Tchuř. Nejlepším a zároveň nejvyrovnanějším utkáním turnaje bylo finále mezi Jirkou Pinkou a Tomášem Havlíkem. Jirka získal poměrně snadno 1.set, druhý už vyrovnanější patřil Tomášovi. Třetí set byl začátkem obrovské bitvy. Za stavu 9/9 se začal hrát fyzicky hodně náročný squash. První gameball měl Tomáš, ale set nakonec získal Jirka. Tomáš vypadal, že už toho moc nepřevede, ale opak byl pravdou a ve čtvrtém setu se dostal jako první ke gameballu za stavu 10/9, Jirka se však nevzdal a měl za stavu 11/10 matchball. Set ale získal nakonec Tomáš 13/11. Dva dva na sety. Pátý set začal fantasticky pro Tomáše, který se rychle ujal vedení 7/2. Nakonec však ani to nestačilo, aby se po sedmi letech konečně dočkal 1.vítězství na brněnských Déčkách. Místo toho se po výhře 11/8 v 5.setu radoval ze svého 2.triumfu Jirka Pinka!


Všem moc děkujeme za účast a už 1.září se těšíme u startu již 8.ročníku Sportprofit Tour tradičně v pátek od 17.00!


Kompletní výsledky turnaje: zde

Fotogalerie z turnaje: zde


Comments


bottom of page